jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۴۹۰۴۸   ۳۱ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۱:۴۹

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما درباره کنوانسیون‌های مختلف و مسئله سیاسی نظر کامل رهبری را گرفته و بر اساس تدابیر ایشان در مجلس پیگیری می‌کنیم.

لاریجانی: درباره CFT براساس تدابیر رهبری عمل خواهیم کرد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه 31 خرداد 97) در حاشیه ششمین اجلاس شورای عالی استان‌ها که در محل مجلس قدیم برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه معاهدات و کنوانسیون‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، آیا ممکن است موضوع الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم مسکوت بماند و یا قانون جدیدی در این باره وضع شود، اظهارداشت: ما حتماً این مسئله را با ایشان در میان می‌گذاریم.

وی افزود: ما در این رابطه نظر کامل ایشان را گرفته و براساس تدابیری که معظم له داشته باشند در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: برای منابع پایدار شهرداری‌ها پیشنهادی داده‌ایم همچنین ساز و کارهایی که در شرایط فعلی منابعی برای آنها خلق شود باید شهرداری‌ها از آنها بهتر استفاده کنند.

وی ادامه داد: درباره اینکه آیا فضای مدیریتی شوراها را علاوه بر شهرداری‌ها در جاهای دیگر هم بگسترانند احتیاج به قانون‌گذاری دارد و ما پیگیر این مسئله هستیم تا فعالیت شوراها و شوراهای استان‌ها افزایش پیدا کند.

لاریجانی ادامه داد: اصل موضوعی که مطرح است این است که طرح یک نظام یکپارچه مدیریتی در مجلس مطرح شده است که در حال بررسی در کمیسیون‌ها است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دلیل اینکه این مسئله خیلی زود انجام نمی‌شود این است که به خاطر تفسیر متفاوتی که در این رابطه وجود دارد و شورای نگهبان با توجه به اینکه مفسر قانون اساسی است تفسیری در مورد حوزه کاری شوراها دارد همچنین در خصوص جایگاه وزرا هم نظرات خاصی دارد بنابراین شاید اکنون با این تفسیر نشود نظام جامعی برای حوزه‌های مختلف مدیریتی کشور و شوراها ایجاد کرد ولی در مورد شهرداری‌ها امکان‌پذیر است.

وی همچنین یادآور شد: اما انگیزه برای اینکه این تمرکز در امور دیوانی شکسته شود و به سمت استان‌ها و شهرها برود وجود دارد.

لاریجانی اضافه کرد: شاید یکی از این راه‌ها این باشد که ما موقتاً با ساز و کاری در شرایط فعلی قدرت شوراها را در شهرها بسط دهیم و بعد نتیجه آن را ببینیم و اگر موفقیت‌آمیز بود راه حل قانونی برای آن پیدا کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خاتمه برای تیم ملی فوتبال کشورمان آرزوی توفیق و موفقیت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر