jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۴۷۶۷۹ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷  |  ۱۶:۱۹

از ابتدای سال 96 تا تاریخ 13 اسفند 96 تعداد طرح های مصوب به 1419 فقره و به مبلغ 8 هزار و 135 میلیارد ریال رسید که تاکنون تعداد 900 فقره طرح به مبلغ 4 هزار و 270 میلیارد ریال قرارداد بسته شده و از این تعداد مبلغ 3 هزار و 120 میلیارد ریال پرداخت شده است.

پرداخت 3 هزار میلیارد وام اشتغالزایی توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش جام جم آنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حوزه ماموریت های محرومیت زدایی و اشتغالزایی خود با عاملیت بانک سینا اقدام به انعقاد و امضاء تفاهم نامه اعطای تسهیلات اشتغال زایی روستایی یارانه دار با معاونت توسعه روستایی ومناطق محروم کشور (نهاد ریاست جمهوری)، بنیاد علوی و استانداری ها کرده که پرداخت این گروه از تسهیلات ویژه طرح های توسعه و کارآفرینی کوچک و متوسط در بخش های عمده اقتصادی شامل: کشاورزی، صنعت و معدن، خدمات، مسکن و ساختمان می باشد، که بانک پس از دریافت طرح های توجیهی از سوی متقاضیان نسبت به اعتبارسنجی، کارشناسی و... از سوی کارشناسان متناسب با سطح اشتغالزایی، دربرگیری و تاثیری که بر توسعه مناطق کم برخوردار دارد، تا سقف 20 میلیارد ریال در صورت احراز توجیهات و با نظارت بر اجرای طرح پرداخت می نماید. در این زمینه تامین 5 درصد سود تسهیلات از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق کشور (نهاد ریاست جمهوری) و 5 درصد آن توسط بنیاد علوی (به نیابت از بنیاد مستضعفان) به عنوان یارانه مناطق محروم پرداخت می گردد، به طوری که در انتها متقاضی اجرای طرح، تنها 8 درصد سود تسهیلات بانکی را پرداخت خواهد کرد.

در همین راستا تا 20 اسفند ماه 1396 تعداد 5752 درخواست و طرح اشتغالزایی معرفی شده، مورد بررسی قرار گرفت، که از بین انها تعداد 1519 فقره طرح به مبلغ 8 هزار و 4.556 میلیارد ریال به تصویب رسید و قرار داد تعداد 943 طرح بسته شده و بالغ بر 3 هزار و 221 میلیارد ریال وام یارانه ای تسهیلات اشتغال زایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به متقاضیان پرداخت شده که بالغ بر 377 طرح به بهره برداری رسیده است.

در مورد عملکرد سال 1396 این طرح عظیم محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در استان های کشور نیز از ابتدای سال 1396 تا تاریخ 13 اسفند ماه 96 تعداد طرح های مصوب به 1419 فقره و به مبلغ 8 هزار و 135 میلیارد ریال که تاکنون تعداد 900 فقره طرح به مبلغ 4 هزار و270 میلیارد ریال قرارداد بسته شده که از این تعداد مبلغ 3 هزار و120 میلیارد ریال پرداخت شده است و بر آورد اشتغالزایی وام های یارانه ای بنیاد مستضعفان که از طریق بانک سینا به متقاضایان پرداخت شده حدود 9219 نفر برآورد شده است.

قابل ذکر است که بیشترین اعطای تسهیلات در قالب طرح های استانی از ابتدایی سال 1395 تا تاریخ 13 اسفند 1396 به ترتیب از سوی استان های: لرستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، خراسان جنوبی، مازندران و ایلام به متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی روستایی پرداخت شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

جای خالی حقوق در بازار سرمایه

تضییع اموال مردم در بازار سرمایه از جهات مختلفی نیازمند کاربست قواعد حقوقی است. استمرار این وضعیت هم موجب تضییع حقوق عامه است و هم مشکلاتی با ابعاد اجتماعی ـ امنیتی به دنبال خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر