سرپرست پژوهشگاه شورای عالی فضای مجازی خبر داد

ثبت نام ۲۶ میلیون کاربر در پیام رسان‌های داخلی

معاون فناوری و سرپرست پژوهشگاه شورای عالی فضای مجازی گفت: تاکنون بیش از ۲۶ میلیون ثبت‌نام در پیام رسان های داخلی صورت گرفته که در کنار آن ۱۰ میلیون کاربر فعال روزانه و حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کاربر همزمان وجود دارد.
کد خبر: ۱۱۴۴۷۷۸
ثبت نام ۲۶ میلیون کاربر در پیام رسان‌های داخلی

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، عباس آسوشه درباره استقبال از پیام‌ رسان‌ های بومی گفت: براساس آمار ۲۶ میلیون کاربر ثبت‌نامی در پیام‌رسان‌های منتخب داریم و حدود ۱۰ میلیون کاربر فعال روزانه از پیام‌رسان‌های بومی استفاده می‌کنند.

وی در توضیح حداکثر تعداد کاربران همزمان و پیام‌ رسان‌ های داخلی گفت: حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار کاربر است که همزمانی دارند که این رقم در کنار بیش از ۲۶ میلیون ثبت‌نامی و ۱۰ میلیون کاربر فعال روزانه است.

آسوشه در توضیح میزان بازدید از پیام‌ رسان تلگرام پس از فیلتر شدن گفت: از زمانی که شورای عالی فضای مجازی به شکست انحصار رأی داد و مقرر شد انحصار تلگرام شکسته شود و پس از آن بحث مسدودسازی که در راستای شکست انحصار تلگرام صورت گرفت، متوسط تعداد مطالب درج شده در ۱۰ هزار کانال برتر را بررسی کردیم که میزان تولید محتوای آن به زیر ۱۰۰ هزار رسید و مجموعه بازدید از ۱۰ هزار کانال برتر به زیر ۸۰۰ هزار بازدید رسید، این در حالی است که در ابتدای بیش از ۲ میلیارد بازدید بوده است.

معاون فناوری و سرپرست پژوهشگاه شورای عالی فضای مجازی عنوان کرد: این اعداد و ارقامی است که نظارت‌های ما گویای آن است و جوانان ما توانسته‌اند در یک راند نابرابر به نفع تلگرام از جهت زمانی بتوانند این موجود قوی شده را ضعیف و به طور کامل از دور خارجش کنند و شکست انحصار تلگرام به سرانجام برسد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها