jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۴۱۹۶۰ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

کارلوس کی‌روش، سرمربی محبوب تیم ملی فوتبال کشورمان که در سال‌های حضورش روی نیمکت ایران، تحول اساسی در تفکرات حرفه‌ای کشورمان ایجاد کرده، در آستانه جام جهانی به دنبال رسیدن به بهترین ترکیب ممکن برای تیم تحت هدایتش است.

او قطعا از حالا، طرح اصلی تیم ملی را در ذهن خود دارد و میداند باید با چه سیستم، چه تاکتیک و چه ترکیبی به دیدار مراکش یا اسپانیا و پرتغال پای بگذارد. اگر قرعهمان کمی آسانتر بود، راحت میتوانستیم با توجه به تیمی که داریم، به صعود از مرحله گروهی امیدوار شویم اما در گروهی گرفتار شدیم که قهرمانان جهان، اروپا و آفریقا در آن حاضر هستند و این موضوع، کار را واقعا سخت میکند. اما در دنیای فوتبال، کیروش را یک مربی باکلاس و مهم جهانی میشناسند و او مثل تمام مربیان در این سطح، همیشه برای رقابتهای بزرگ، سورپرایزهای بزرگی در ذهنش میپروراند. به عنوان مثال، به فاصله کوتاه تا جام جهانی، خیلیها تصور میکنند علیرضا بیرانوند دروازهبان اصلی ایران خواهد بود، اما برخی کارشناسان اعتقاد دارند سورپرایز اصلی کیروش برای جام جهانی، میتواند معرفی امیر عابدزاده فرزند احمدرضا عابدزاده که روزی با لقب عقاب در ورزشگاهها تشویق میشد، درون دروازه تیم ملی باشد. سن و سال عابدزاده در کنار لژیونر بودن او و همچنین تمرینات حرفهای و نگاه خوبی که به فوتبال دارد، میتواند از جمله انگیزههای کیروش برای بازی دادن به امیر در جامجهانی تلقی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر