jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۱۴۱۷۵۴   ۰۱ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۸:۴۳

عضو مجمع نمایندگان خوزستان؛

چهره جنگ هنوز در خرمشهر دیده می شود

عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی گفت:خرمشهر زمانی بزرگترین بندر تجاری کشور بود اما بعد از جنگ ، به دلایل مختلف هنوز آثار منفی حمله های دشمن نه تنها در این شهر، بلکه در کل استان خوزستان دیده می شود.

چهره جنگ هنوز در خرمشهر دیده می شود

به گزارش جام جم آنلاین سید راضی نوری نماینده شوش با تاکید بر اینکه علاوه بر جبران نشدن مشکلات گذشته ،شاهد مسایل جدیدی همچون خشکسالی، ریزگردها و مهاجرت معکوس هستیم افزود:خوزستان زمانی یکی از استانهای توسعه یافته کشور بود اما با گذشت زمان زیادی از جنگ هنوز نتوانسته به جایگاه اولیه خود برسد.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به اینکه امام راحل از خوزستان به عنوان استانی که دین خود را به انقلاب و جنگ انجام داده یاد کردند گفت:خوزستان به عنوان استانی که انرژی کشور را تامین و بیشترین کشاورزی و درآمد مالیاتی را دارد باید با نگاه ویژه ای دیده شود.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان گفت: ما دایما محرومیت شهرهای جنگ زده را به مسئولین گوشزد می کنیم اما دیگر بهتر است قضاوت بر عهده مردم باشد تا شاخص ها را با یکدیگر مقایسه کنند.

وی با تاکید بر اینکه آثار منفی جنگ آنقدر بزرگ است که هر چقدر کار کنیم بازهم کم دیده می شود افزود:برای اینکه بتوانیم از ظرفیت استان خوزستان که قلب تپنده کشور است حمایت کنیم باید به مقاومتی که برای فتح خرمشهر در سوم خرداد صورت گرفت بازگردیم و انتظار داریم عزم ملی در این زمینه صورت گیرد.

نماینده شوش تاکید کرد:در مورد مشکلات خشکسالی، کم آبی و مسایل زیست محیطی تحمل مردم تمام شده و باید بازنگری مجدد همانطور که برای آزاد سازی خرمشهر صورت گرفت انجام شود و این مهم جز با عزم و اراده ملی فراتر از یک استان ،‌و در سطح مجموعه مسئولین ارشد کشوری حل نمی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها