jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۱۴۱۷۱۸   ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

در این بخش به اخبار و خاطرات جالب حدود 50 سال ‌پیش پرداخته می‌شود. اخباری که از نظر نگارش تیتر و محتوا بسیار متفاوت‌تر از اخباری است که این‌روزها در روزنامه‌ها چاپ می‌شود.

حادثه تاسفبار فرو ریختن همه را غافلگیر کرد. غافلگیری دردناکی که از خود 16 کشته، 11 مجروح و دهها خانواده داغدار بر جای گذاشت.

حادثه در ساعت 2 و 50 دقیقه بعدازظهر روز پنجشنبه اتفاق افتاد.

کسانی که در سالن اصلی فرودگاه بودند، نخست صدای آهسته اما تیز شکاف برداشتن سقف را شنیدند، آنگاه مقداری سنگ و گل از سقف فرو ریخت که کمتر کسی متوجه آن شد و سپس صدای مهیب شکستن و فرو ریختن سقف بود که همه را وحشت زده کرد.

اینها همه چنان پی در پی و ناگهانی بود که هیچکس نتوانست حتی موقعیت خود را درک کند: آوار مرگ ناگهانی فرود آمده بود، چنان ناگهانی که کمتر کسی توانست از دایره هجوم آن فرار کند. قریب 1500 مترمربع از سقف سالن اصلی فرودگاه، از دو متر پس از در ورودی تا آن قسمت از سقف، که به دیوار انتهایی رستوران فرودگاه میرسد، فرو ریخته بود و همه کسانی را که در این محدوده بودند از مسافران و مستقبلین تا کارکنان فرودگاه زیر تلی از سنگ و خاک و آهن گرفته بود...

خبر حادثه بسرعت منتشر شد، موجی از اندوه و تاثر به وجود آورد و کسانی را که افراد خانوادهشان به عنوان مسافر یا بدرقه کننده یا مستقبل به فرودگاه رفته بودند، نگران کرد.

به فاصله کوتاه، ماموران پلیس فرودگاه، جریان حادثه را به اطلاع آتشنشانی و بیمارستانهای نزدیک و مسئولان امر رساندند.

روزنامه اطلاعات

16 آبان 1340

فداکاری یک دهقان

فداکاری یک دهقان جان صدها مسافر را در راه آهن تبریز نجات داد.

در دره قرنقو، کوه در روی خط آهن ریزش کرد و دهقانی پیراهن خود را آتش زد و راننده را از خطر آگاه ساخت.

قطار با کوشش زیاد راننده متوقف شد و جان 200 نفر از مسافران از خطر مرگ نجات یافت. هیأت مدیره راهآهن به این دهقان فداکار جایزه و پاداش داد.

روزنامه اطلاعات

9 آذر 1353

(سال ها بعد ماجرای دهقان فداکار به کتاب های درسی راه پیدا کرد و همه با فداکاری ریزعلی خواجوی آشنا شدند ، دهقان فداکار سال گذشته آسمانی شد.)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر