معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو سارق مامورنما خبر داد که با استفاده از خودروهای نمایشگاه اتومبیل اقدام به سرقت از شهروندان کرده بودند.
کد خبر: ۱۱۴۱۰۲۷
سارقان مامورنما به دام افتادند +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: 26 اسفند ماه 1396 و با مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری 132 نبرد و طرح شکایت مبنی بر سرقت اموالش توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو سمند که خودشان را به عنوان مأمورین پلیس معرفی کرده بودند، پرونده ای با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور تشکیل و جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته به کارآگاهان گفت: ساعت 16 مورخه 26 اسفند 1396 در میدان آقانور قصد رفتن به ترمینال خاوران را داشتم؛ به عنوان مسافر سوار یک سمند سفیدرنگ با دو سرنشین شدم که در ادامه مسیر، آنها خودشان را مأمور مبارزه با موادمخدر معرفی کردند ؛ آنها قصد بازرسی بدنی مرا داشتند که من از آنها درخواست کارت شناسایی کردم اما آنها اقدام به ضرب و شتم من کرده و با سرقت کارت عابربانک و گرفتن رمز آن، مرا در اتوبان امام رضا پیاده کرده و به سرعت متواری شدند.

معاون مبارزه با سرقت خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه این خبر گفت: کارآگاهان اداره پنجم با بررسی تراکنش مالی حساب مالباخته موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای در زمینه سرقت به نام «مجید . ر» (48 ساله ) شدند؛ بررسی سوابق مجید نشان داد که وی از سال 1370 تاکنون بارها به اتهام سرقت دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز در شهرستان ورامین سکونت دارد.

با شناسایی تصویر مجید از سوی مالباخته، کاراگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی مخفیگاه «مجید» در شهرستان ورامین کرده و 15 اردیبهشت ماه 1397 موفق به دستگیری وی شدند. بلافاصله تحقیقات از مجید جهت شناسایی همدست وی آغاز شد و وی نیز که چاره ای جز اعتراف نداشت، یکی از متهمین تحت تعقیب پلیس آگاهی به نام «میلاد . س» را معرفی کرد.

برابر سوابق «میلاد.س» (28 ساله) وی از اراذل و اوباش منطقه قرچک ورامین و مجرم متواری تحت تعقیب اداره پنجم پلیس آگاهی است که پس از دستگیری گروهی از سارقین در اواخر سال 1396 که با آنها به شیوه سرقت تحت پوشش مأمور و با انواع خودروهای سواری اقدام به سرقت می کرد، از محل سکونتش در شهرستان ورامین متواری شده و مدتی طولانی را بلامکان بوده است.

با شناسایی «میلاد.س» به عنوان دیگر متهم پرونده، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اقدام به شناسایی مخفیگاه میلاد در منطقه محمدآباد شهرستان ورامین کرده و با اطمینان از حضور وی در مخفیگاهش، سرانجام موفق به دستگیری این متهم تحت تعقیب شدند.

سرهنگ داوود فرد در خصوص استفاده متهمین از انواع خودروهای سواری عنوان داشت: متهم «مجید.ر» که به عنوان کارگر در یک نمایشگاه فروش خودرو در منطقه زیباشهر شهرستان ورامین مشغول به کار بوده، خودروهای فروشی را در زمان انجام سرقت از نمایشگاه تهیه و پس از سرقت نیز عودت می داده که در تحقیقات تکمیلی صراحتا به این موضوع اعتراف کرده است.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین گفت: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب سرقت های مشابه، اعتراف صریح آنها به دهها فقره سرقت تحت پوشش مأمور با استفاده از انواع خودروهای سواری در مناطق مختلف شهر تهران و شهرری و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین سایر شکات و مالباختگان، هماهنگی لازم با بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این دو متهم انجام شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها