jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۱۴۱۰۰۶   ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۶:۲۰

پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شخصی خبر داد که در پوشش یک شرکت بازرگانی اقدام به کلاهبرداری از متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی کرده است.

اخاذی از مردم تحت عنوان تهیه وام +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ محمد نادربیگی رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: 2 اردیبهشت ماه سال جاری پرونده‌ای به شکایت تعدادی از مالباختگان تحت عنوان کلاهبرداری، پس از دستگیری متهم پرونده به نام «پیام. د» توسط کلانتری ۱۰۳ گاندی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

شیوه و شگرد متهم در کلاهبرداری

سرهنگ نادربیگی در توضیح شیوه و شگرد کلاهبرداری افزود: در بررسی شکایت تعدادی از شکات و مالباختگان مشخص شد که متهم با تبلیغ گسترده از طریق انتشار آگهی در جراید کثیرالانتشار و همچنین فضای مجازی مبنی بر اینکه از طریق تأسیس شرکتی به نام شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد قادر به تهیه تسهیلات بانکی در مبالغ مختلف با شرایط بسیار مناسب در زمینه اخذ و بازپرداخت به متقاضیان است، شکات را ابتدا به دفاتر این شرکت در دو منطقه میرداماد و جمالزاده دعوت کرده و در ادامه پس از حصول توافق اولیه و طرح این ادعا که خود شرکت ضمانت و وثیقه لازم را تأمین خواهد کرد، متقاضیان را تشویق و ترغیب به پرداخت هزینه‌های اعلامی از سوی شرکت جهت دریافت وام‌های مورد تقاضایشان می‌کرده و در ادامه به بهانه‌های مختلف از قبیل: انجام امورات اداری، تأمین تضمینات لازم و غیره مبالغ مختلفی را در مراحل مختلف از آن‌ها اخذ کرده و سپس با دادن وعده‌های دروغین و کذب، اقدام به خرید زمان می‌کرده و نهایتا یکباره و به صورت ناگهانی از محل کار خود متواری شده است.

یکی از شکات و مالباختگان نیز در توضیح شکایت خود به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی روزنامه ... با آقای «پیام.د» آشنا شدم؛ جهت دریافت وام ۹۰ میلیون تومانی اقدام کرده و مبلغ ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیز در مراحل مختلف به شرکت پیام گستر تیرداد پرداخت کردم، اما پس از گذشت بیش از ۹ ماه، زمانی که شرکت به تعهدات خود عمل نکرد درخواست بازگشت پول خود را کردم؛ ابتدا با آقای پیام. د. درگیری لفظی پیدا کردم، اما در ادامه وی با چرب زبانی درخواست زمان بیشتری برای انجام تعهدات شرکت را کرد تا اینکه پس از گذشت یک هفته از این ماجرا اطلاع پیدا کردم که شرکت اساسا تعطیل شده و ایشان نیز پاسخگوی تماس‌های تلفنی بنده و سایرین نبود.

بررسی سوابق شرکت

همزمان با آغاز تحقیقات از متهم، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در بررسی اسناد و مدارک شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد اطلاع پیدا کردند که متهم پرونده با توجه به سابقه قبلی، ابتدا اقدام به ثبت شرکت به نام همسر خود کرده است؛ برابر اساسنامه‌ی ثبت شده، شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد صرفا مجاز به فعالیت در زمینه پخش مواد شیمیایی بوده، اما «پیام. د» بدون اخذ هرگونه مجوز قانونی از بانک مرکزی اقدام به انتشار آگهی در زمینه تأمین تسهیلات بانکی به متقاضیان در سطح روزنامه‌های کثیرالانتشار و همچنین فضای مجازی کرده است.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر عنوان داشت: با توجه به شناسایی بیش از ۲۰ مالباخته از زمان آغاز تحقیقات در پایگاه سوم پلیس آگاهی و با توجه به احتمال افزایش تعداد فقرات کلاهبرداری از سایر شهروندان و مالباختگان، هماهنگی‌های لازم با بازپرس محترم شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۶ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است؛ لذا از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و یا توسط شرکت مذکور (شرکت بازرگانی پیام گستر تیرداد) مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند؛ همچنین از شهروندان محترمی که از دیگر اقدامات مجرمانه‌ متهم اطلاعاتی در اختیار دارند نیز درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۲۱۸۶۵۶۴۹ در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها