jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۱۳۹۶۶۶ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۵:۰۰

رئیس جمهور فرانسه می‎گوید در دیدار با همتای آمریکایی تلاش کرده منطق حاکم بر مسائل منطقه‎ای مرتبط با ایران را نشان داده و به وی لزوم پرهیز از بی‌ثباتی منطقه را یادآور شود.

برجام مانع از بی‌ثباتی در منطقه می‎شود!

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، امانوئل مکرون در مصاحبه با «ژورنال دو دیمانش» از توافق هسته‌ای ایران به عنوان راهی برای پرهیز از بی‌ثباتی تمام منطقه یاد کرد!

وی این ادعا را حین بازگو کردن دستاوردهای سفری عنوان کرد که چندی پیش به واشنگتن داشت تا دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را متقاعد به ماندن در برجام کند.

مکرون در این‌باره گفت: تلاش کردم تا به او (ترامپ) منطق حاکم بر مسائل مختلفی را که به ایران مربوط است، یادآوری کرده و همچنین توجه وی را به اوضاع سوریه جلب کنم.

رئیس جمهور فرانسه ادامه داد: اگر همه منطقه را به خاطر ایران به بی‌ثباتی بکشیم؛ در واقع، مقدمه تحرکات بعدی تروریست‌ها را فراهم می‌کنیم- تحرکاتی که در بستر منطقه زاده می‌شوند و از درگیری‌ میان شیعه و سنی تغذیه می‌کنند.

مکرون در توجیه مشارکت فرانسه در حمله نظامی به مواضع دولت دمشق نیز مدعی شد: اگر فرانسه خواهان احترام از سوی منطقه است، باید با همه طرفین صحبت کند و درعین‌حال وقتی خطوط قرمز شکسته می‌شوند، قابلیت پاسخگویی را داشته باشد چراکه این یکی از اصول اساسی اعتبار است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر