jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۹۴۷۴ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مثل هر هنرمند نامدار دیگری، آثار اردشیر محصص هم بعد از مرگ هنرمند به حیات خود ادامه می‌دهند و در نمایشگاه‌ها و حراجی‌ها شرکت می‌کنند. این بار گالری دستان با آثار اردشیر محصص در آرت‌فر نیویورک شرکت کرده‌است. در نمایشگاه هنر فریز، مجموعه‌های «شناسنامه» و «وقایع اتفاقیه» از آثار محصص توسط گالری دستان به نمایش درآمد و این نخستین حضور یک گالری ایرانی در آرت‌فر فریز نیویورک بود. این نمایشگاه که به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و به هنر معاصر اختصاص دارد، سال 2003 توسط ناشران مجله فریز در لندن پایه‌گذاری شد و از سال 2011 شعبه نیویورک آن آغاز به کار کرده است.

در این نمایشگاه بیش از 170 گالری هنری معاصر حضور دارد و علاوه بر نمایش آثار، پروژههای ویژهای برای هنرمندان طراحی شده است. گالری دستان نیز سال 97 را با حضور در آرت دبی و آرتبازل هنگکنگ آغاز کرد و نمایشگاه هنری فریز، سومین برنامه بینالمللی این گالری است. ارائه آثار دو دوره کاری اردشیر محصص، ده سال پس از نمایشگاه بزرگ اردشیر محصص در موزه آسیاسوسایتی انجام میشود و گفتوگویی میان مجموعه شناسنامه و مجموعه وقایع اتفاقیه این هنرمند را در برمیگیرد. اردشیر محصص آثاری دارد که در کتابخانه ملی آمریکا نگهداری میشود و سال 2006 میلادی، این آثار در موزه هنرهای مدرن نیویورک به نمایش درآمد. آخرین نمایش آثار محصص در ایران نیز به سالهای 1385 و 1386 بر میگردد که نمایشگاههایی با عناوین اردشیر پس از 30 سال و اردشیرستان در گالری هما در تهران برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر