jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۳۹۰۲۷ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۰:۴۴

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از تعویق زمان بیمه کارگران ساختمانی، شرایط این کارگران را نامطلوب دانست و گفت: باید دولت به وعده های خود در مورد تامین مسکن و برقراری بیمه کارگران اقدام جدی کند.

7درصد فوتی‌های کشورکارگر هستند/ تامین اجتماعی 7 سال است کارگر را بیمه نکرده

نادر قاضی‌پور در گفت وگو با جام جم آنلاین با اشاره به جایگاه رفیع کارگر نزد حضرت محمد(ص) و تاکید ایشان مبنی بر پرداخت به موقع حق و حقوق این قشر زحمتکش گفت: چنانچه هر سرمایه دار و هر کارفرمایی نسبت به آموزه های حضرت رسول در این زمینه که حکم الهی است توجه کرده و نسبت به تامین مسایل مالی کارگران دقت نظر به خرج دهد، قطعا کسب و کار او با رکود مواجه نمی شود و حتی توسعه هم می یابد اما بنگاه هایی که مباحث دستمزد و بیمه کارگر را مورد اجحاف قرار می دهند در دراز مدت با لطمه به نیروی انسانی رونق تولید و بنگاه خود را از دست می دهند.

وی با بیان اینکه کارگران حق دارند بطور مسالمت آمیز و قانونی نسبت به پرداخت مطالبات خود اقدام کنند، افزود: 7 درصد فوتی های کشور در سال مربوط به قشر کارگر می شود و 3.5 درصد این میزان یعنی 50 درصد مربوط به کارگران ساختمانی می باشد. سازمان تأمین اجتماعی به بهانه اینکه دولت بدهی خود به کارگران را پرداخت نمی‌کند، بیمه کارگران ساختمانی را سهمیه‌بندی کرد و کارگران ساختمانی بعضاً 7 سال است که در نوبت بیمه شدن هستند و هنوز بیمه آنها بر قرار نشده است.

نایب رئیس فراکسیون کارگری با اشاره به مشکلات عدیده طبقه کارگری اظهار داشت: در رابطه با مسکن کارگران نیز ما به وزارت راه و شهرسازی عنوان کردیم که واحدهای مسکن مهری که به فروش نمی‌رسد در اختیار فراکسیون کارگری قرار گیرد تا از طریق خانه‌های کارگر به کارگران داده شود، اما با وجود پیگیری‌هایی که انجام شد اقدامی در این زمینه از سوی دولت و وزارت راه و شهرسازی صورت نگرفته و در حال حاضر بیش از 50 درصد کارگران فاقد مسکن هستند و طبق وعده آخوندی وزیر مسکن برای احداث مسکن اجتماعی تا امروز آجر روی آجر نگذاشته اند.

قاضی پور افزایش حقوق کارگران در سال جدید را نا متناسب با شرایط تورمی کشور بشمار آورد و خاطر نشان کرد: اگر قرار باشد برمبنای تورم واقعی دستمزد کارگران افزایش یابد الان دولت رقمی بالغ بر 67 درصد در تعیین دستمزد به کارگران بدهکار است.

وی افزود: امیدواریم دولت برای بیمه کارگران فصلی و روز مزد چاره ای بی اندیشد و از طرفی ساخت و ساز در کشور را رونق بخشد. امروز احداث پروژهای ساختمانی رابطه تنگاتنگی با توسعه زیرساخت های اقتصادی دارد به گونه ای که 234 نوع کارخانه با ساخت مسکن در ارتباط است و اگر بخش ساخت و ساز مسکن رونق پیدا کند و به موزات آن برای مقابله با لزلزله اعتبارت ویژه در تامین مسکن روستایی و بافت فرسوده شهرها تخصیص یابد خیل عظیمی از کارگران در رده های مختلف صاحب شغل و مزایا خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر