jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۳۶۵۰۰ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: فرانسه با 200 سال قانونگذاری 2000 عنوان مجرمانه دارد؛ اما درکشورما با یکصد سال قانونگذاری 11 هزار عنوان مجرمانه وجود دارد.

به گزارش خانه ملت، حسن نوروزی با انتقاد از وجود عناوین مجرمانه بسیار در سیستم قضایی افزود: کثرت عناوین، قضات را دچار سردرگمی و کارمندان دادگستری را دارای مشکلات بسیاری کرده است، بنابراین طرحی درکمیسیون قضایی در راستای لایحه دولت با هدف کاهش عناوین مجرمانه تدوین شده است. به طورحتم بسیاری از عناوین مجرمانه عنوان تخلف داشته و نباید این مسائل را مجرمانه در نظر گرفت.

نوروزی با اشاره به این که گرانفروشی بلیت یا تعرض به منابع طبیعی و محیطزیست که عنوان مجرمانه ندارد، عنوان کرد: اگر در مسائل اینچنینی دادگاه تخلف اداری تشکیل شود، بلافاصله فرد متخلف احضار، جلب و جریمه میشود؛ اما در شرایطی که بررسی یک پرونده دو سال زمان میبرد، فرد شاید مجدد اقدام به انجام جرم کند، بنابراین نمایندگان مجلس به دنبال کاهش عناوین مجرمانه و شکلدهی دادگاه تخلف اداری هستند که قطعا 50 درصد تعداد زندانیان را کاهش میدهد. وی با بیان این که قوانین جزایی باید به سمت کاهش زندان منتهی شود، ادامه داد: مجازاتهای جایگزین و جریمه باید به جای حبس استفاده شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر