jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۳۴۴۱۶   ۲۴ فروردين ۱۳۹۷  |  ۱۳:۳۶

ولیعهد عربستان در اسپانیا نیز به تکرار ادعاهای خصمانه خود علیه ایران پرداخت.

طرح ادعاهای تکراری «بن سلمان» علیه ایران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، بر اساس بیانیه مشترک صادره از سوی عربستان و اسپانیا، در جریان نشست محمد بن سلمان ولی عهد عربستان با فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا و ماریانو راخوی نخست وزیر این کشور و هم چنین وزیر دفاع اسپانیا بار دیگر ادعاها و مواضع خصمانه عربستان علیه ایران مطرح شد.

بر اساس این بیانیه، طرف های اسپانیایی و سعودی در اظهاراتی مداخله جویانه خواهان پایبندی ایران به قطعنامه های بین المللی در خصوص موشک های بالستیک و عدم حمایت از شبه نظامیان و ممانعت از دستیابی تهران به سلاح هسته ای! شدند.

در این نشست ها هم چنین در خصوص اهمیت گفتگوهای سیاسی میان دو کشور در زمینه مسائل منطقه ای و بین المللی و مبارزه با تروریستی رایزنی شد.

در خصوص مسأله فلسطین دو طرف بر ضرورت دستیابی به یک راه کار مسالمت آمیز برای حل آن تاکید کردند.

در خصوص سوریه نیز ادعا شد که نظام حاکم سوریه در شهر دوما از سلاح شیمیایی استفاده کرده و آنها این اقدام را محکوم کردند.

وزارت دفاع اسپانیا نیز روز گذشته از امضای قرار داد تسلیحاتی با عربستان به ارزش ۱.۸ میلیارد یورو برای فروش ۵ کشتی جنگی به ریاض خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر