jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۳۲۵۷۸   ۱۷ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۹:۵۴

نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد در صورت عدم اصلاح برجام آمریکا از این توافق خارج خواهد شد.

هیلی: آمریکا از برجام خارج می‌شود و تحریم ها را برمی‌گردانیم

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل بار دیگر تهدید کرد اگر برجام اصلاح نشود، آمریکا از این توافق خارج خواهد شد.

نیکی هیلی که روز پنج‌شنبه در نشستی با عنوان «مقابله با چالش های حکومتداری در جهان امروز» در دانشگاه «دوک» سخنرانی می‌کرد درباره آینده برجام افزود:در حال تلاش با اروپا برای اعمال تغییرات در توافق هسته‌ای با ایران هستیم که اگر این تغییرات حاصل نشود، آمریکا از برجام خارج و تحریمها برگردانده می‌شود اما ایران از برجام خارج نخواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا طرفهای اروپایی برجام را تهدید کرده اگر تغییرات مورد نظر واشنگتن در برجام تا 12 ماه «می» ایجاد نشود، از برجام به صورت یک‌طرفه خارج خواهد شد.

چهار شرطی که ترامپ در پی گنجاندن آنها در برجام جدید است بدین قرار است: باید از ایران خواسته شود اجازه بازرسی فوری از همه سایت‌های مورد درخواست بازرسان بین‌المللی را بدهد، تضمین شود ایران هرگز حتی به تسلیحات هسته‌ای نزدیک نخواهد شد، مفاد برجام تاریخ انقضا نداشته باشد و در صورت عدم پایبندی ایران به هر یک از مفاد برجام، تحریم های هسته‌ای آمریکا به صورت خودکار بازگردند و باید به‌ روشنی موشک‌های بالستیک دوربرد را غیرقابل تفکیک از تسلیحات هسته‌ای دانسته شود و توسعه و آزمایش موشکی ایران را تحت تحریم های شدید قرار گیرد.

وی با نقد رویکرد دولت اوباما در توافق هسته‌ای با ایران و با بیان این که آمریکا در مواجهه با ایران و رهبری جهان وارد عصر نوینی شده‌است مدعی شد: توافق هسته‌ای به گونه‌ای طراحی شده که محکوم به شکست است. سالهاست که برای حفظ برجام نه تنها آمریکا بلکه متحدان آمریکایی ما در اروپا نیز آزمایشهای موشکهای بالستیک ایران و حمایت این کشور از تروریسم را نادیده می‌گیرند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل همچنین در دفاع از رویکرد کنونی دولت ترامپ در برخورد با برجام گفت: اگر در توافق بمانیم یا نمانیم ،تفویت رویکرد ما در پاسخگوکردن ایران برای اقدامات و اعمالش پیامی قدرتمند را به ایران ارسال می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر