jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۱۳۱۹۳۶   ۱۴ فروردين ۱۳۹۷  |  ۰۹:۰۸

ایکر کاسیاس که بی شک یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال دنیاست رکوردی استثنایی از خود بر جای گذاشت.

دست نیافتنی مثل ایکر ؛ گلر افسانه ای به عدد 1000 رسید (عکس)

به گزارش جام جم آنلاین ، پورتو دوشنبه شب در لیگ پرتغال به مصاف بلننسه رفت، با دو گل مغلوب شد و صدرنشینی را از دست داد اما اتفاق خاصی در این بازی رخ داد. ایکر کاسیاس توانست با حضور در ترکیب پورتو هزارمین بازی خود را به ثبت برساند.

دروازه بان اسپانیایی دیشب برای صد و هشتمین بار با پیراهن پورتو به میدان رفت. او پیش از این ۷۲۵ بار برای رئال مادرید بازی کرده بود و ۱۶۷ بازی ملی داشت. سن ایکر با اسپانیا توانست فاتح جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی شود و قهرمانی در یورو ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ را تجربه کند.

دروازه‌بان ۳۶ ساله توانست بیستمین بازیکن از نظر تعداد بازی‌ها شود و با تامی هاچیسون اسکاتلندی که در سال های ۱۹۶۵ تا ۱۹۹۴ بازی می‌کرد برابر شود.

او همچنین دومین بازیکن اسپانیایی است که به این رکورد می‌رسد. تنها رائول گونسالس از او بالاتر است که ۱۰۳۴ بازی انجام داده است.

کاسیاس در فهرست بازیکنانی که به رکورد ۱۰۰۰بازی رسیدند و هنوز در میادین حضور دارند، سوم است. جایگاه نخست به جانلوئیجی بوفون (۱۰۴۳) اختصاص دارد و تیمی سیمون (۱۰۱۶) دوم است. هر دو ۴۰ ساله هستند. آنها همچون کاسیاس فاصله زیادی با پتر شیلون دارند که ۱۳۷۷ بازی انجام داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها