jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۰۷۶۹   ۲۸ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مهابارات یکی از افسانه‌های کلاسیک و محبوب مردم هند است. عامر‌خان بازیگر محبوب تماشاگران سینما در این کشور آسیایی، به دنبال تولید نسخه سینمایی حماسه مهابارات است. تحلیلگران سینمایی عقیده دارند پیوند این دو نام بزرگ، باعث خلق یکی از افسانه‌های بزرگ سینمایی هند خواهد شد.

به نوشته سایت بالیوود هنگاما، عامرخان مدتهاست که قصد تولید فیلم مهابارات را دارد و با ساخت آن، یک بار دیگر تماشاگران هندی و طرفدارانش را شگفتزده خواهد کرد. نزدیکان بازیگر میگویند او با در دست گرفتن این پروژه عظیم، در یک دهه آینده کاملا خود را درگیر خواهد کرد. منتقدان هندی براین باور هستند که این خان بزرگ بالیوود، در سالهای اخیر به دنبال پروژهها و فیلمهایی بوده که به اعتقاد اهل فن، «پروژههایی مخاطرهآمیز و نشدنی» بودهاند. مهابارات هم یکی از آن هاست. عامرخان قصد دارد این افسانه را به صورت یک تریلوژی (سهگانه) خلق و تهیه کند.

عامرخان نه‌‌تنها تهیهکننده این تریلوژی، که بازیگر آنها هم خواهد بود. اما آن چه هندیها را بر سر ذوق آورده و جنجالبرانگیز شده، احتمال کارگردانی یکی از آنها توسط اوست. با آن که عامرخان این خبر را تائید نکرده، اما شایعات بسیار زیادی در این رابطه پخش شده است.

طرفداران بازیگر که تحسینکننده موفقیتهای پی در پی او در مقام بازیگر و تهیهکننده بودهاند، بسیار مشتاق هستند که خان را در پشت دوربین و در مقام کارگردان هم ببینند. از آنجا که عامرخان در گفتوگوهای مختلف از تلاش ده سالهاش برای تولید مهابارات گفته، حدس بسیاری این است که او وظیفه کارگردانی این پروژه مورد علاقهاش را هم بهعهده خواهد گرفت. علاقه خان به مهابارات به قدری زیاد بوده، که پیشنهاد بازی در فیلم پرسروصدای شرححالگونه راکش شارما «سلام/ سالوت» را هم رد کرد.

با پایان فیلمبرداری «قاتلان هندوستان» (که خان در آن با آمیتاب باچان، کاترینا کیف و فاطیما صناشیخ همبازی است) کار تولید مهابارات آغاز میشود.

براساس شنیدهها، برای کارگردانی اپیزود اول این سه گانه آدویت چاندا انتخاب شده است. او مدتی قبل درام جوان پسند «سوپراستار مخفی» را با عامرخان روی پرده سینماها داشت.

این درام اجتماعی با وجود لحن غیرتجاری خود، تبدیل به یکی از پرفروشهای جدول گیشه نمایش سینماهای هند شد. شنیدهها حکایت از آن میکند که عامرخان در مهابارات در نقش لرد کریشنا ظاهر میشود. این در حالی است که شخصیت کارن هم، از جمله کاراکترهای مورد علاقهاش به حساب میآید. بقیه بازیگران قسمت اول هنوز انتخاب نشدهاند. تمام این اخبار در حالی به صورت تیتر اول رسانهای در هند درآمده، که تماشاگران مشتاق در انتظار اکران عمومی قاتلان هندوستان هستند. این درام تاریخی برای ایام جشن دیوالی سال جاری میلادی، روی پرده
سینماهای هند میرود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر