jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۰۷۲۷   ۲۸ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی اندرو مک کیب، قائم مقام مستعفی و اخراج شده رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، یادداشت‌هایی را درباره مکالمات خود با دونالد ترامپ به مقامات تحقیقات پرونده ارتباط میان ستاد ترامپ و روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا داده است. به گفته این رسانه‌ها، این یادداشت‌ها می‌تواند ادعاها درخصوص این‌که آقای ترامپ تلاش داشته است مانع اجرای عدالت و روند قضایی شود را تائید کند.

این در حالی است که جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، روز جمعه (16 مارس) مککب را تنها دو روز مانده به موعد بازنشستگیاش اخراج کرد. وی بارها از سوی دونالد ترامپ مورد انتقاد قرار گرفته بود. ترامپ بارها گفته بود تحقیقات درباره ارتباط ادعایی میان ستاد وی و روسیه چیزی جز تعقیب و دنبال کردن توهمات نیست. به گزارش اسپوتنیک، ترامپ روز شنبه با انتشار پیامی در توییتر اعلام کرد: تحقیقات رابرت مولر،دادستان ویژه درباره تبانی با روسیه بر اساس فریبکاری و حیله بوده و اصلا نباید آغاز میشد، چرا که هرگز چنین تبانی وجود نداشته است. وی افزود: تحقیقات مولر اصلا نباید آغاز میشد چون هرگز هیچ گونه تبانی وجود نداشته و هیچ جرمی اتفاق نیفتاده است. این تحقیقات براساس فعالیتهای فریبکارانه بوده است. مولر در حال تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 و اتهامات کارزار انتخاباتی ترامپ است.در حالی که جمهوریخواهان عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تأکید میکنند، تحقیقات درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری پایان یافته است ولی اعضای دموکرات این کمیته قصد دارند به این تحقیقات ادامه دهند. دموکراتها همچنین یک گزارش 22صفحهای را منتشر کردند که جزئیات بیشتری را درباره تحقیقات مربوط به پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نشان میدهد. در این گزارش به نام بیش از 30 شاهد اشاره شده که هنوز مورد مصاحبه قرار نگرفتهاند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر