جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد کارگران در شب گذشته نیز بی نتیجه ماند و بررسی مجدد این موضوع به عصر امروز یکشنبه ۲۷۷ اسفند ماه موکول شد.
کد خبر: ۱۱۳۰۶۴۴
جلسه شورای عالی کار بی نتیجه ماند/ احتمال افزایش ۲۰ درصدی دستمزد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از خبرگزاری میزان، در حالی که چانه زنی برای تعیین دستمزد کارگران در سال آینده در روز‌های اخیر افزایش داشته، ولی هنوز این امر محقق نشده و پس از جلسه شورای عالی کار در روز جمعه ۲۵ بهمن ماه برای تعیین دستمزد کارگران این امر به علت اختلاف نظر کارگر و کارفرما محقق نشد و این جلسه به ۸ شب شنبه ۲۶ بهمن ماه موکول شد.

در جلسه شورای عالی کار شب گذشته نمایندگان کارگری پیشنهاد افزایش ۳۶ درصدی حداقل حقوق را ارائه دادند، نمایندگان کارفرمایی پیشنهاد افزایش حدود ۸ درصد مطابق با نرخ تورم و نمایندگان دولت پیشنهاد افزایش حدود ۱۰ تا ۱۲ درصدی را مطرح کردند. پس از دوساعت مذاکره و چانه‌زنی، پیشنهاد دولت افزایش ۲۰ درصدی، پیشنهاد اعضای کارفرمایی افزایش حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد و پیشنهاد اعضای کارگری ۲۹.۳ درصد برای افزایش حداقل دستمزد اعلام شد.
با این وجود جلسه بعدی وزیر کار با نماینده کارگر و کارفرما در شب گذشته نیز برگزار شد که نتیجه‌ای در بر نداشت و مجددا بررسی این موضوع به عصر امروز موکول شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها