jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۳۰۴۸۷   ۲۷ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

دیگر دوره و زمانه این‌که نوروز بیاید و فرهنگ و ادبیات و هنر را تعطیل کند سر‌آمده است؛ یعنی چند سالی است که سر آمده است. کلی برنامه فرهنگی و هنری در همین تعطیلات نوروزی پیش رو قرار است برگزار شود که امروز چند تایی از آنها را می‌خواهیم مرور کنیم.

این کتابها را بخوانید

اول از مرکز اسناد انقلاب اسلامی بگوییم که در آستانه تعطیلات عید نوروز 1397 بسته کتاب نوروزی خود را معرفی کرده. در بسته کتاب نوروزی مرکز اسناد، کتابهایی با عناوین 1318، ماه بندان، پذیرایی با گلوله، آدم باش و یک لیوان چای برای فرماندهی برای مطالعه در روزهای تعطیلات نوروز در اختیار علاقهمندان قرار گرفته است.

کتاب 1318 مجموعه خاطراتی از رهبر انقلاب، از سال 1318 تا بهار 1395 است. ماهبندان هم حاشیهنگاری از سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی است که در مهر ماه 1391 انجام شد. دیگر کتاب خواندنی این مجموعه از مسعود دهنمکی کارگردان پرسروصدای سینمای این سالهاست؛ آدم باش کتابی است در برگیرنده خاطرات مسعود دهنمکی که با زبانی شیرین و جذاب به نقل خاطرات خود از دوران دفاع مقدس پرداخته است.

بهارانههای هنری در برج آزادی

برج آزادی فی نفسه در روزهای نوروز، میزبان بسیاری از مهمانان نوروزی پایتخت است، حالا این را هم بدانید که مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با برنامههای ویژه در ایام نوروز خدمات گردشگری ارائه میکند.

نعمتا... پایان، رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی گفته: مجموعه برج آزادی در این ایام برنامههای ویژهای برای گردشگران نوروزی تدارک دیده است. طبق روال هر ساله، در روزهای نوروز درهای بام برج آزادی به روی بازدیدکنندگان گشوده خواهد شد. برپایی سفره هفت سین نوروزی، برپایی جشنواره و نمایشگاه سوغات و صنایع دستی «نوروزگاه 97»، نمایشگاههای تجسمی، اجرای مراسم آیینی اقوام ایرانی، برنامههای ویژه کودک و نوجوان، اجرای موسیقی محلی و اقوام ایرانی، نمایش و استند آپ کمدی از دیگر برنامههای تدارکدیده شده در این ایام است. ویژه برنامههای بهارانه مجموعه برج آزادی از دوم تا دوازدهم فروردین 97 از ساعت 9 تا 20 در میدان و برج آزادی برگزار میشود.

تهران؛ شهر هنر

خانه هنرمندان ایران هم در این روزها بیکار ننشسته و کلی برنامه برایمان چیده است؛ خانه هنرمندان ایران از 2 تا 11 فروردین جشنواره بزرگ بهاری با عنوان «تهران، شهر هنر» را برگزار میکند. برنامههای این جشنواره که با همکاری شهرداری تهران در ایام نوروز برگزار میشود شامل هفت نمایشگاه هنر تجسمی، موسیقی زنده سنتی و ملل، نمایش آیینی، نقالی و خیمهشببازی است که از ساعت
16 تا 22 روزهای 2 تا11 فروردین در محل خانه هنرمندان ایران برپا خواهد شد. بر این اساس گالریهای خانه هنرمندان ایران از ساعت 16 تا 22 میزبان علاقهمندان خواهند بود و برنامههای محیطی در فضای باز خانه هنرمندان ایران از ساعت 18 تا 21 برگزار خواهند شد.

در بخش گالریها آثار هنرمندان نقاش در گالری ممیز، آثار هنرمندان مجسمهساز در گالری زمستان، آثار هنرمندان گرافیست در گالری پاییز، آثار هنرمندان سفال و سرامیک در گالری میرمیران، آثار هنرمندان خوشنویس در گالری نامی، آثار هنرمندان عکاس در گالری بهار و آثار هنرمندان تصویرگر در گالری تابستان به نمایش در خواهند آمد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر