jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۲۲۴۰۱   ۲۶ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عربستان سعودی که چندی پیش و پس از سفر مقتدا صدر به این کشور از دیگر شخصیت‌های شیعی عراق از جمله سید عمار حکیم برای سفر به ریاض دعوت کرد، اما او نپذیرفت‌. حال درخبرها آمده است یک بار دیگر عربستان سعودی از عمار حکیم برای سفر به ریاض دعوت کرده است .

به گزارش تسنیم، بار قبل حکیم در پاسخ سعودیها گفته بود اگر این سفر دستاوردهایی چون خروج عربستان سعودی از بحرین و اتمام کشتار ملت مظلوم یمن داشته باشد، حتما میپذیرم، ولی این خواسته از سوی آنها رد شد. حال با گذشت چند ماه، عبدالعزیز الشمری، سفیر عربستان سعودی در بغداد در دیداری که حدود یک ماه پیش با رئیس جریان حکمت ملی عراق داشته، دعوت سران این کشور را از سید عمار حکیم برای سفر به ریاض مجددا تکرار کرده است.حکیم در پاسخ ضمن تأکید بر اینکه سفر به عربستان باید موجب بهبود و گسترش روابط دو کشور در راستای حمایت از فرآیند سیاسی و دولت عراق باشد و آوردهای برای مردم عراق در پی داشته باشد، شرط اول خود را «دیدار با شیعیان عربستان» بیان کرده و گفته است در صورت سفر به این کشور باید در مناطق شیعهنشین عربستان حضور یابد و با شیعیان عربستان از نزدیک دیدار داشته باشد. وی ادامه داد: دیگرشرط سید عمار حکیم برای سفر به ریاض، در خصوص بحرین است و وی تأکید کرده در صورت سفر به عربستان باید در این سفر وضعیت محاصره شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و بازداشت شیخ علی سلمان، دبیرکل حزب الوفاق مشخص شود. سفیر عربستان سعودی گفته است این شروط را به ریاض منتقل خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر