jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۲۰۲۸۲   ۱۸ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از مذاکره با وزارت اقتصاد به منظور حل مشکل پیش‌آمده با جایگاه‌داران خبر داد و گفت:‌ ما به جایگاه‌داران تنخواه می‌دهیم تا با پول خودمان از ما بنزین خریداری کنند.

محمدرضا موسویخواه، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی ایران در گفتوگو با فارس با اشاره به مشکلاتی که اخیرا بین جایگاهداران و سیستم بانکی در طرح شاپرک ایجاد شده است، گفت: ما تنخواه 48 ساعتهای را به جایگاهداران به منظور خرید بنزین از شرکت ملی پخش میدهیم و برای جایگاهدارانی که عرضه بنزینشان بسیار بالاست و مشتریان زیادی دارند نیز تنخواه جداگانهای را به آن اضافه کردهایم، بنابراین جایگاهداران با پول ما بنزین را از ما خریداری میکنند و بعد از فروش دوباره این پول به چرخه بازمیگردد. وی افزود: فروش روزانه بنزین در جایگاه حدود 110 میلیارد تومان است و معادل مبلغ تنخواه به جایگاهداران میدهیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی ایران تصریح کرد: با مذاکراتی که با وزارت اقتصاد در حال انجام است، امیدواریم این مشکل برطرف شود، هرچند داشتن پوز در جایگاهها الزام نیست و جایگاهداران میتوانند فروش خود را به صورت نقدی انجام دهند و گذاشتن پوز بانکی فقط به منظور رفاه حال مشتریان است. وی خاطرنشان کرد: بزودی این مشکل برطرف خواهد شد.

واکنش وزیر نفت به گزارش استاندارد درباره کیفیت بنزین

وزیر نفت درباره گزارش سازمان استاندارد درباره بالا بودن گوگرد بنزین توزیعی در تهران گفت: ممکن است در یک یا دو جایگاه چنین باشد، اما به طور کلی بنزین عرضهشده در کلانشهرها از کیفیت مطلوبی برخوردار است. بیژن زنگنه در پاسخ به سؤال مهر درباره میزان اکتان بنزین تهران عنوان کرد: اطلاع دقیقی در حال حاضر از این میزان ندارم اما درباره میزان گوگرد موجود در بنزین، نمونهبرداری انجامشده در کلانشهر تهران 60 PPM عنوان شده بود در حالی که میزان استاندارد آن 50 PPM است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر