jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۰۵۳۱   ۱۷ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سازمان دامپزشکی نسبت به نقش کلیدی بازار فریدونکنار در شیوع آنفلوآنزا هشدار داد و از مردم خواست از این منطقه دوری کنند، درحالی که مقامات محلی همچنان سلامت جامعه و اقتصاد کشور را فدای سود متخلفان می‌کنند.

به گزارش تسنیم، در حالی که شیوع ویروس آنفلوآنزای فوقحاد پرندگان در کشور، خسارات گستردهای به صنعت مرغداری وارد کرده، 25درصد از گلههای تخمگذار را از بین برده و تنها عامل افزایش قیمت تخممرغ دانسته میشود. صید، کشتار و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر که عامل اصلی انتقال این ویروس به کشور هستند، در استان مازندران ادامه دارد و مقامات محلی شهرستان فریدونکنار، مانند سالهای گذشته از اجرای قانون در مواجهه با متخلفان سودجو شانه خالی میکنند؛ متخلفانی که چند سالی است علاوه بر روشهای سنتی صید پرندگان مهاجر، با استفاده از ابزاری جدید بهروشهای غیرقانونی مانند تورهوایی به کشتار پرندگان مهاجر در جمعیتهای گسترده مشغول هستند. آنها پرندگان صیدشده را در بازار پرندهفروشان فریدونکنار به متقاضیان عرضه میکنند؛ بازاری که بهدنبال مماشات مقامات محلی فریدونکنار با دستاندرکارانش تنها مرکز عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در شمال کشور است. گویی، سودجویان تنها در این شهرستان از رعایت قانون معاف شدهاند تا در سکوت، سلامت جامعه و اقتصاد کشور را قربانی درآمد هنگفت و بادآورده زمستانی خود کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر