jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۰۵۳۱   ۱۷ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سازمان دامپزشکی نسبت به نقش کلیدی بازار فریدونکنار در شیوع آنفلوآنزا هشدار داد و از مردم خواست از این منطقه دوری کنند، درحالی که مقامات محلی همچنان سلامت جامعه و اقتصاد کشور را فدای سود متخلفان می‌کنند.

به گزارش تسنیم، در حالی که شیوع ویروس آنفلوآنزای فوقحاد پرندگان در کشور، خسارات گستردهای به صنعت مرغداری وارد کرده، 25درصد از گلههای تخمگذار را از بین برده و تنها عامل افزایش قیمت تخممرغ دانسته میشود. صید، کشتار و عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر که عامل اصلی انتقال این ویروس به کشور هستند، در استان مازندران ادامه دارد و مقامات محلی شهرستان فریدونکنار، مانند سالهای گذشته از اجرای قانون در مواجهه با متخلفان سودجو شانه خالی میکنند؛ متخلفانی که چند سالی است علاوه بر روشهای سنتی صید پرندگان مهاجر، با استفاده از ابزاری جدید بهروشهای غیرقانونی مانند تورهوایی به کشتار پرندگان مهاجر در جمعیتهای گسترده مشغول هستند. آنها پرندگان صیدشده را در بازار پرندهفروشان فریدونکنار به متقاضیان عرضه میکنند؛ بازاری که بهدنبال مماشات مقامات محلی فریدونکنار با دستاندرکارانش تنها مرکز عرضه غیرقانونی پرندگان مهاجر در شمال کشور است. گویی، سودجویان تنها در این شهرستان از رعایت قانون معاف شدهاند تا در سکوت، سلامت جامعه و اقتصاد کشور را قربانی درآمد هنگفت و بادآورده زمستانی خود کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر