گفت و گوی جام جم آنلاین با دبیر کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی

تولید ملی قربانی منافع شخصی می شود / نگاه دولت افزایش واردات بوده است نه کاهش آن

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با جام جم آنلاین

مطالبات اقتصادی مردم به حق است/ دولت پاسخگو باشد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دولت و مجلس را مکلف به حل مشکلات مردم دانست و تاکید کرد: با نگاه به توان داخل و پیاده سازی اقتصاد مقاومتی، مشکلات پیش روی مردم را حل خواهیم کرد و باید رسیدگی به مطالبات مردم در بودجه بندی سال 97 به روشنی جلوه گر شود.
کد خبر: ۱۱۰۹۴۹۴
مطالبات اقتصادی مردم به حق است/ دولت پاسخگو باشد

سید حسین نقوی حسینی در گفت و با جام جم آنلاین با اشاره به ضرورت پاسخگویی مسئولین به مطالبات معیشتی مردم گفت: واقعیت آن است بخشی از مطالبات مردم به حق بوده و امروز جامعه با مشکلات عدیده اقتصادی و اشتغال روبه رو است از این رو باید هم دولت و هم مجلس با درک درست از نیازهای روز مردم به خواست آنها پاسخ متناسب و در عین حال امیدوار کننده ارایه دهند.

وی با نگاهی به رویدادهای چند روز اخیر در کشور و برخی واکنش های مردم به اوضاع بد اقتصادی کشور افزود: اگر چه آنچه در روزهای اخیر در کوچه و خیابان ها اتفاق افتاد به غیر از یکی دو روز اول اغتشاش بود و نه اعتراض، اما باید بپذیریم اعتراضات اقتصادی که صورت گرفت ریشه در بیکاری قشر تحصیل کرده و وضعیت بد معیشتی خانوارها دارد و متاسفانه رکود اقتصادی معضل بزرگی در جامعه بوجود آورده است.

این نماینده مجلس با ارایه راه کاری برای حل مشکلات صنفی مردم، به گردش درآوردن سرمایه های موجود در کشور اعم از منابع مالی و منابع انسانی را راه عاجل برطرف کردن گرفتاری های اقشار ضعیف جامعه دانست و خاطر نشان کرد: واردات بی رویه سمی مهلک بر تولید و اشتغال داخلی است و متاسفانه در این مقوله دولت ها علی رغم تاکیدات چند باره مقام معظم رهبری کمتر به این موضوع مهم اهتمام به خرج داده اند و همین بی توجهی موجبات تعطیلی و فلج شدن بسیاری از واحدهای صنفی و تولیدی کشور را فراهم آورده است و همین عامل کشور را با رکود- تورم و در نهایت بیکاری جوانان مواجه می کند.

نقوی حسینی توجه جدی دولت ها به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در نظام اقتصادی کشور را مهمترین امر رونق اقتصادی بشمار آورد افزود: مجلس و دولت باید دست و دست هم و دوشادوش یکدیگر نظر به منویات همیشگی رهبری انقلاب فرمامین اقتصاد مقاومتی را در بخش های مختلف اقتصادی نهادینه کنند تا ما در سال های آینده شاهد تبعات منفی بی توجهی به توان داخلی نباشیم. لذا همه نهادها و سازمان ها باید در اجرای این امر کوشا باشند و با شناخت درست مطالبات مردم به ویژه اقشار کم درآمد مشلات را مرتفع سازند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: امروز باید عزم و اراده مسئولین در بررسی لایحه بودجه 97 جلوه گر شود و به موازات مطالبات حداکثری مردم در حوزه معیشت – اشتغال و بهبود شرایط رفاهی تصمیم های کارگشایی گرفته شود که اتفاقا مجلس این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ابراز امیدواری کرد: مسئولین سعی خود را در رسیدگی به دغددغه های مردم انجام می دهند اما دشمن بداند با بهره برداری از اعتراضات به حق مردم که بیش از 90 درصد آن اقتصادی است امکان تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران را نخواهد داشت و به لطف خدا که همواره پشتیبان این سرزمین بوده همین مردم باز هم دشمنان و کینه ورزان را سر جای خودشان می نشاند.

محمدرضا شجاعیان/ جام جم آنلاین

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها