دریافت آبونمان گاز از مشترکان ادامه دارد

در حالی که طبق رای دیوان عدالت اداری، دریافت آبونمان در قبوض گاز غیرقانونی بوده و باید لغو شود، شرکت ملی گاز همچنان در قبوض جدید صادر شده، اقدام به دریافت آبونمان کرده است.
کد خبر: ۱۱۰۸۸۵۹

به گزارش مهر، آذرماه سال جاری دیوان عدالت اداری طی نامه‌ای ضمن اخطار به شرکت ملی گاز ایران، 48 ساعت فرصت داد تا مطابق با رای ابلاغی، اقدامات عملیاتی برای حذف آبونمان از مشترکان گاز را انجام دهد.

بنا به اعلام دیوان عدالت اداری، سازمان هدفمندی یارانه‌ها بدون صراحت قانونی اقدام به صدور ابلاغیه‌ای به ادارات گاز استانی کرده است که بر اساس آن، در ستونی
به نام آبونمان ثابت، از مشترکان گاز طبیعی آبونمان کسر می‌شود. دیوان عدالت اداری در نامه ابلاغی، شرکت ملی گاز را مکلف به استرداد مبالغ دریافتی از مشترکان تحت عنوان آبونمان از تاریخ صدور رای کرده است.

پس از عنوان شدن این رای از سوی دیوان عدالت اداری، سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: شرکت ملی گاز ایران مانند همیشه تابع قانون خواهد بود و فرآیند اجرایی شدن حکم دیوان عدالت اداری درباره آبونمان قبوض مشترکان گاز را آغاز کرده است.

این گفته سخنگوی شرکت ملی گاز ایران را می‌توان به منزله اجرای تمام و کمال حکم دیوان عدالت اداری که شامل استرداد آبونمان دریافت شده است، نیز دانست. این در حالی است که در قبض دوره جدید گاز، اثری از اجرای حکم دیوان عدالت اداری دیده نمی‌شود و این مجموعه نه‌تنها آبونمان دریافت کرده است بلکه مبالغ قبلی را نیز به مشترکان بازنگردانده است.

از سوی دیگر، سخنگوی شرکت ملی گاز اشاره‌ای به جزئیات و روند استرداد آبونمان به مشترکان نکرده است. حال باید منتظر ماند و دید عکس‌العمل شرکت ملی گاز نسبت به بازگشت مبالغ دریافتی در دوره جدید چیست؟

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها