چهار عضو باند سارقان مسلح مغازه‌های پایتخت، در زندان رجایی شهر کرج پای چوبه دار رفتند و اعدام شدند.
کد خبر: ۱۱۰۷۹۰۳
سارقان مسلح سوپرمارکت‌ها اعدام شدند

به گزارش جام‌جم، از 23 آذر سال گذشته تا 3 دی، 18 سوپرمارکت و فست‌فود در تهران مورد سرقت مسلحانه پنج عضو یک باند قرار گرفت.

جست‌وجوهای پلیسی برای دستگیری آنها ادامه داشت تا این‌که ردپای پنج جوان در این دزدی‌های سریالی به دست آمد و آنها در عملیات جداگانه پلیس در پاکدشت و قرچک بازداشت شدند.

متهمان در بازجویی اولیه به سرقت‌هایی در تهران، پاکدشت و ورامین اعتراف کردند. آنها می‌گفتند برای یکشبه پولدار شدن دست به این سرقت‌ها زده‌اند.

تحقیقات نشان می‌داد آنها در جریان آخرین اقدام مجرمانه‌شان در یک شب به سه مغازه دستبرد مسلحانه زده‌اند.

یکی از متهمان به افسر تحقیق گفت: من کار داشتم و وضع مالی‌ام خوب بود و در ماه هفت میلیون تومان پول به دست می‌آوردم. بعد از درگیری با خانواده‌ام، تصمیم به دزدی گرفتم. یک بار به اتهام معامله اشیای عتیقه بازداشت شدم و هشت ماه در زندان بودم. بعد از آزادی عضو این باند شدم. سلاحی را که در سرقت از آن استفاده کردیم، از مردی دو میلیون تومان خریدم.من و همدستانم قرار بود ابتدا ضبط و باند خودرو سرقت کنیم و کارمان را هم می‌خواستیم در همین ارتباط ادامه دهیم که یکی از اعضای باند موافقت نکرد و گفت از مغازه‌ها سرقت کنیم تا پول بیشتری نصیبمان شود. به همین خاطر دزدی از سوپرمارکت‌ها را شروع کردیم. در جریان این سرقت‌ها سه میلیون و 500 هزار تومان به دست آوردیم.هر کدام از این پنج متهم در جریان جلسه بازپرسی، دیگری را سرکرده باند معرفی می‌کرد تا از بار مجازات خود کم کنند.

با اعتراف این پنج متهم به 18 فقره دزدی مسلحانه، آنها با صدورقرارقانونی روانه زندان شدند. این در حالی بود که اعضای این باند در برابر اتهام محاربه قرار گرفته بودند. مدتی بعد پرونده اعضای این باند خشن با صدور جلب به دادرسی به شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران ارسال شد.

آنها در وقت فوق‌العاده در دادگاه محاکمه شدند. قاضی صلواتی بعد از آخرین اظهارات متهمان در جلسه دادگاه، برای چهار نفر از آنها حکم اعدام و برای آخرین عضومجازات حبس تعیین کرد. همچنین همه متهمان را به پرداخت رد مال محکوم کرد.

با اعتراض متهمان پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و تائید شد.

پرونده اعضای این باند برای اجرای حکم به واحد اجرای احکام دادسرای ناحیه 34 تهران ارسال شد. بنابراین شمارش معکوس برای اعدام چهار تبهکار خشن آغاز شد.

با گذشت یک سال از وقوع جرایم متهمان، آنها برای اجرای حکم به محوطه زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند. طناب دار بر گردن این چهار تبهکار جوان انداخته شد و بر پرونده زندگی آنها مهر باطل خورد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها