jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۱۱۰۶۷۱۴ ۰۵ دی ۱۳۹۶  |  ۱۱:۰۰

مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، درگذشت زرتشت را تسلیت گفت.

پیام مشاور رئیس جمهور به مناسبت سالگرد درگذشت زرتشت

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، متن پیام حجت‌الاسلام علی یونسی به این شرح است:

بنام خداوند جان و خرد
پنجم دی ماه مصادف است با سالگرد درگذشت اشوزرتشت؛ پیامبر زرتشتیان. این روز را به همه ایرانیان عزیز زرتشتی و زرتشتیان جهان، تسلیت می‌گویم.

اشوزرتشت مردمان ایران زمین را به پرستش «اهورامزدا» یا همان خدایِ دانایِ بزرگِ هستی‌بخش، دعوت کرد. حضرت زرتشت قدیمی ترین پیام‌آور یکتاپرستی، صلح‌طلبی، رعایت حقوق‌بشر، راستی و درست‌کاری در جهان بود. زرتشتیان بر اساس آموزه های این دین توحیدی اهل صلح، مدارا، محبت و مهربانی با مردم هستند و همواره حامی میراث فرهنگی و حافظ آیین ها و جشن های باستانی این سرزمین اند.

برای هر ایرانی مایه افتخار است که به سرزمینی تعلق دارد که مهد یکتاپرستی است و مردمانش کهن ‏ترین ملت یکتاپرست دنیا هستند. ما ایرانیان مسلمان نیز بدین جهت به فرهنگ و تاریخ این سرزمین مباهات می کنیم. مقام معظم رهبری در سخنانی تولد آیین زرتشت در ایران را به عنوان یکی از ادیان آسمانی مایه فخر و مباهات ملت ایران دانستند.

ایشان به زندگی توأم با صفا و صمیمیت پیروان ادیان الاهی در ایران اشاره کرده و فرمودند: «در میان پیروان ادیان گوناگون، زرتشتیان از جهات مختلف پیوند و نزدیکی بیشتری با مسلمانان دارند» (پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ١٣٧٥).

ضمن آرزوی تسلی خاطر و شادکامی، از خداوند بزرگ برای همه زرتشتیان عزیز، آرامش و سلامتی توام با موفقیت را مسألت دارم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

افق؛ جایی بین زمین و آسمان

تصویر شهید حسن تهرانی مقدم و شهید قاسم سلیمانی را که کنار هم نگاه می‌کنی چیزی از عمق چشمان هر دوی آنها یقه‌ات را می‌گیرد؛ حسی بین دلبستگی و رهایی. حالی بین بودن و نبودن. جایی بین زمین و آسمان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر