jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۶۶۱۴ ۰۵ دی ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

روسای دانشگاه‌های برتر کشور با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات پیشنهاد تخصیص پنج ریال از هر پیامک به توسعه زیربناهای آتی دانشگاه‌ها را دادند.

براساس اظهارات رؤسای دانشگاه‌ها، بودجه دانشگاه‌ها نیاز به ترمیم داشته و بودجه فعلی تکافوی نیازهای دانشگاه‌ها را نمی‌کند به عنوان مثال در بخش پژوهش و تولید دارو در سال گذشته فقط 120میلیون دلار هزینه شده است در حالی که برخی از کشورها برای تولید هر عدد دارو نزدیک به یک میلیارد دلار هزینه کرده‌اند، به همین دلیل تولید داروی جدید نداشته‌ایم چراکه بودجه پژوهشی موجود متناسب با نیازها نیست./ خانه ملت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر