Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۱۰۵۵۰۹ ۰۲ دی ۱۳۹۶  |  ۱۰:۰۰

شرکت خودروسازی هوندا امکان استفاده از باتری‌های جامد در خودروهای برقی را بررسی می‌کند.

استفاده از باتری‌های جامد در هوندا

به گزارش جام جم آنلاین، تروهیکو تاتبه، سخنگوی هوندا اعلام کرد: «در شرف ساخت باتری کاملا جامد هستیم.»

تاتبه در پاسخ به شایعه همکاری هوندا با یک شرکت فناورانه در این پروژه گفت: «در حال حاضر با هیچ خودروساز دیگری در این زمینه همکاری نمی‌کنیم.» هوندا نیز مانند دیگر خودروسازان به‌دنبال افزایش برد مسافتی و کاهش قیمت تمام شده خودروهای برقی است.

کارشناسان عقیده دارند استفاده از باتری‌های حالت جامد گامی در جهت دستیابی به این اهداف خواهد بود. دیگر خودروسازان بزرگ دنیا نظیر تویوتا و فولکس‌واگن نیز بر ساخت باتری‌های حالت جامد متمرکز شده‌اند. تویوتا چندی پیش اعلام کرد به منظور کاهش هزینه تحقیق و توسعه، در این زمینه با شرکت پاناسونیک همکاری خواهد کرد. باتری‌های حالت جامد علاوه‌بر صرفه اقتصادی و کارآیی بهتر، در زمان وقوع تصادفات نیز نسبت به باتری‌های لیتیوم-‌یونی موجود، ایمن‌تر هستند. هوندا اعلام کرده است تولید تجاری این باتری‌ها را از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر