jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۱۱۰۵۰۹۱ ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۰:۳۲

آنچه در «دورهمی» گذشت

ماجرای عاشق شدن گروه «دال» +عکس

مهران مدیری در برنامه تلویزیونی دورهمی میزبان گروه موسیقی «دال» بود.

ماجرای عاشق شدن گروه «دال»  +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، برنامه تلویزیونی دورهمی شب گذشته با حضور گروه موسیقی «دال» به روی آنتن رفت و مهران مدیری با قیاس کشور ایران و ژاپن در خصوص وجدان کاری در بین کارمندها گفت.

مدیری با نگاهی به مسئولیت پذیری در شرکت‌های ژاپنی‌ بیان کرد: شرکت مسافربری ژاپن به دلیل اینکه بیست دقیقه زودتر حرکت کرد، مجبور به عذرخواهی شد اما در جایی دیگر اتوبوس با بیست دقیقه تاخیر، بیست تا دانش آموز را سوار می‌کند و بیست دقیقه بعد همه را ته دره خالی می‌کند و هیچ کس عذرخواهی نمی‌کند.

کارگردان و مجری برنامه تلویزیونی«دورهمی» افزود: در یک برهه زمانی از مردهای ایرانی برای کار خیلی به ژاپن می‌رفتند و خیلی هم ازدواج زن ژاپنی و مرد ایرانی شکل گرفت.

بار دیگر مدیری به زلزله استان کرمانشاه اشاره کرد و از همراهی و شرایط نامناسب زندگی در زمان بحران گفت.

مدیری در ادامه برنامه و پس اجرای بخش نمایشی از گروه موسیقی «دال» برای حضور به صحنه «دورهمی» دعوت کرد و از آنها در خصوص شکل‌گیری گروهشان جویا شد.

امین هدایتی خواننده و شایان شکرآبی آهنگساز گروه بعد از اجرای اولین قطعه خود در ابتدای صحبت هایشان به معنی اسم گروه «دالوند» اشاره کردند و شکرآبی گفت: دالوند اسم گروه ما نبوده و اسم یک خانم چینی است که در فضای مجازی یک صفحه شخصی دارد و هیچ فالوور و یا پستی هم نگذاشته است. ولیکن اسم ما گروه «دال» است و «د» ابتدایی آن از واژه دوستی گرفتیم و پنج نفر عضو گروه هستیم.

مدیری در خصوص رشته‌های تحصیلی که گروه «دال» فارغ التحصیل شدند، گفت: شایان شکرآبی پزشک است، امین هدایتی معماری خوانده و همسر شکرآبی شاعر ترانه های گروه «دال» است.

شکرآبی به تلاش گروهی در مجموعه «دال» اشاره کرد و گفت: وقتی یک آلبوم ارائه‌ می‌دهیم همه به صورت گروهی شکل می گیرد و برای ساخت یک قطعه حال و هوای آن زمان به روی اثر تاثیر می گذارد.

وی ادامه داد: تیمی کار کردن به اعضای گروه مرتبط می شود و تک تک بچه ها یک نقطه نظر جمعی دارند. ما تهیه‌کننده نداریم و یک مدیر برنامه‌ کنار ما قرار دارد.

مدیری به اجرا و صدای زیبای علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی ایران اشاره کرد و از او برای حضور در دورهمی برای چندمین بار دعوت کرد.

هدایتی با نگاهی به آثار دیگر گروه‌های موسیقی در خصوص فعالیت آنها اظهار کرد: در خیلی از مقاطع شاید نقدهایی به ما باشد، اما گوش دادن به موسیقی و انتخاب آن سلیقگی است.

شکرآبی افزود: کارهای بقیه گروه‌ها قابل ستایش است و هر گروهی که کار می‌کند یک عده طرفدار دارد که بقیه به آن احترام می‌گذارند و دوستش دارند.

شایان شکرآبی در خصوص همسرش که ترانه سرای گروه است، گفت: ۱۸ ساله بودم که برای اولین بار در کلاس‌های موسیقی عاشق شدم و بعد از رفت و آمد ها، با همسرم ازدواج کردم.

همچنین وی به باند مافیای موسیقی اشاره کرد و گفت: موسیقی مشکلات اساسی دارد که امیدواریم وضعیت موسیقی و هنر برطرف شود‌. البته این مشکلات از محدودیت های خیلی زیادی که وجود دارد نشأت می گیرد از کلام و ترکیب‌بندی سازهایی که بکار می بریم تا برخورد سلیقگی برای دادن مجوز به آهنگ‌ها. شاید بعضی از کارها در سلیقه کسی که مجوز میدهد، نباشد.

هدایتی با اهدای دوچرخه گروه «دال» به موزه دورهمی از رونمایی دومین آلبوم گروه خود در اسفند ماه خبر داد.

مدیری در پایان با اشاره به خلاقیت و تنوع تولید محصولات در ژاپن، نگاهی به صنعت کشاورزی ایران داشت و گفت: محصولات کشاورزی و کشاورزان ایرانی دست کمی از ژاپنی ها در تنوع و تولید محصول زراعی و باغی ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر