jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۹۷۶   ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس گفت: آلودگی هوای عسلویه بسیار بالاست و مشکلاتی را برای سلامت مردم در این منطقه ایجاد کرده است.

سکینه الماسی از آمار بالای سقط جنین و سرطان در بین اهالی پیرامونی صنعت نفت و گاز خبر داد و تصریح کرد: نسل نخبه کشور جذب این صنایع می‌شوند و قطعا آلودگی‌ها تاثیر خود را بر نخبه‌ها و سرمایه‌های انسانی می‌گذارد و در سوی دیگر نیز در بین مردم و اهالی شهرستان عسلویه، آمار سقط جنین و سرطان رو به افزایش است. وی با اشاره به این‌که مواد زائد رها شده صنعت در محیط بعضا فاقد بو، مزه، رنگ و اثرات سوزشی و خارشی روی پوست انسان است،‌ گفت: کارشناسان بدون تخصص و فناوری قادر به شناسایی این مواد نیستند و باید اداره حفاظت محیط‌زیست عسلویه به پیشرفته‌ترین و به‌روزترین دستگاه‌های شناسایی آلودگی‌های محیطی مجهز شود./ مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها