jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۴۹۴۸ ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

توماس روسیچکی پس از 19 سال حضور در سطح اول فوتبال حرفه‌ای، در 37 سالگی به دوران بازیگری‌اش در مستطیل سبز پایان داد. هافبک پیشین تیم ملی فوتبال جمهوری چک، سال 2006 از بورسیا دورتموند به آرسنال پیوست و تا سال 2016 در این تیم 247 بازی برای توپچی‌های لندن انجام داد و با این تیم دو بار فاتح جام اتحادیه و یک بار فاتح جام خیریه انگلیس شد.

روسیچکی سال 2016 از آرسنال جدا شد و به تیم اسپارتا پراگ بازگشت - در تیمی که سال 2001 اولین بازی حرفه‌ای‌ خود را انجام داد - هرچند مصدومیت به وی فرصت نداد در این تیم هم خودی نشان دهد. او که 105 بازی ملی و 23 گل زده در کارنامه‌اش دارد، در مسابقات یورو 2012 کاپیتان تیم ملی جمهوری چک بود. امانوئل آدبایور، بازیکن پیشین آرسنال چندی پیش در گفت‌وگویی با اشاره به مصدومیت‌های پی‌در‌پی روسیچکی گفته بود: من قویترین بازیکن آرسنال بودم، با اینکه تنها 73 کیلو وزن داشتم. چلسی مایکل اسین و میشاییل بالاک را در خط میانی داشت، ما هم روسیچکی! اگر از او می‌پرسیدی حالت چطور است، ممکن بود دو ماه و نیم مصدوم شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر