jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۹۴۸   ۳۰ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

توماس روسیچکی پس از 19 سال حضور در سطح اول فوتبال حرفه‌ای، در 37 سالگی به دوران بازیگری‌اش در مستطیل سبز پایان داد. هافبک پیشین تیم ملی فوتبال جمهوری چک، سال 2006 از بورسیا دورتموند به آرسنال پیوست و تا سال 2016 در این تیم 247 بازی برای توپچی‌های لندن انجام داد و با این تیم دو بار فاتح جام اتحادیه و یک بار فاتح جام خیریه انگلیس شد.

روسیچکی سال 2016 از آرسنال جدا شد و به تیم اسپارتا پراگ بازگشت - در تیمی که سال 2001 اولین بازی حرفه‌ای‌ خود را انجام داد - هرچند مصدومیت به وی فرصت نداد در این تیم هم خودی نشان دهد. او که 105 بازی ملی و 23 گل زده در کارنامه‌اش دارد، در مسابقات یورو 2012 کاپیتان تیم ملی جمهوری چک بود. امانوئل آدبایور، بازیکن پیشین آرسنال چندی پیش در گفت‌وگویی با اشاره به مصدومیت‌های پی‌در‌پی روسیچکی گفته بود: من قویترین بازیکن آرسنال بودم، با اینکه تنها 73 کیلو وزن داشتم. چلسی مایکل اسین و میشاییل بالاک را در خط میانی داشت، ما هم روسیچکی! اگر از او می‌پرسیدی حالت چطور است، ممکن بود دو ماه و نیم مصدوم شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها