jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۵۷۸   ۲۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۲۰:۳۱

مجمع عمومی سازمان ملل متحد با قطعنامه حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین موافقت کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل: فلسطینیان حق تعیین سرنوشت خود را دارند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، مجمع عمومی سازمان ملل پیش نویس قطعنامه‌ای را تصویب کرد که به موجب آن فلسطینیان حق تعیین سرنوشت خود را دارند.

ریاض المالکی، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از این گفته بود که مجمع عمومی سازمان ملل امور پیش‌نویس قطعنامه ای را تصویب می‌کند که به موجب آن فلسطینیان حق تعیین سرنوشت خود را دارند.

وی تصویب این قطعنامه را سیلی محکمی به ایالات متحده آمریکا دانست که شب گذشته قطعنامه شورای امنیت در خصوص قدس اشغالی را وتو کرد.

آمریکا دوشنبه شب در نشست شورای امنیت، قطعنامه‌ پیشنهادی مصر درباره قدس را وتو کرد.

به‌غیر از آمریکا، هر 14 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد با قطعنامه پیشنهادی مصر که با اعلام قدس شریف به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی مخالفت می‌کرد، موافق بودند.

در قطعنامه پیشنهادی مصر به شورای امنیت تأکید شده بود مسأله قدس باید از طریق مذاکرات حل شود و هرگونه تصمیم و اقدامی که منجر به تغییر ماهیت، موقعیت، یا ترکیب جمعیتی بیت‌المقدس شود، هیچ وجهه قانونی ندارد، فاقد ارزش و اعتبار است و باید مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت به حالت اول بازگردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر