jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۴۵۱۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز گفت: هزینه کردن برای مرمت کاخ مرواید تا قطعی نشدن وضعیت مالکیت آن منطقی نیست.

به گزارش ایسنا ‌‌حسین امین افشار اظهار کرد: کاخ مروارید طی چند دهه آسیب‌های زیادی دیده و بخش‌های زیادی از آن تخریب شده است.

وی ادامه داد: شاید اگر اعتبار و امکانات لازم برای ساخت مجدد این کاخ وجود داشت، در نهایت این فرایند دو ساله به اتمام می‌رسید ولی برای مرمت آن بین پنج تا 10 سال زمان لازم است.

وی توضیح داد: البته باید گفت مرمت بناهای تاریخی تخریب شده در کل دنیا امری حساس و زمان بر است و تنها مختص کاخ مروارید نیست.

وی با اشاره به برخی موانع مرمت موجود در مسیر مرمت این کاخ ابراز کرد: به جز مشکلات اعتباری، هنوز تکلیف مالکیت این کاخ مشخص نیست و میراث فرهنگی طی سه سال‌گذشته تنها وظیفه نگهداری از این بنا را عهده دار شده است.

امین افشار توضیح داد: طی این مدت بیش از چهارمیلیارد تومان برای حفظ و جلوگیری از تخریب بیشتر این بنا توسط میراث فرهنگی هزینه شده ولی واقعیت این است تا مشخص نشدن وضعیت مالکیت این کاخ، هزینه کردن برای مرمت آن منطقی نیست.سرپرست معاونت میراث فرهنگی البرز گفت: در حال حاضر میراث فرهنگی تلاش دارد وضعیت فعلی کاخ را به همین شکل نگه دارد و اجازه ندهد این بنا بیش از این تخریب و آسیب ببیند.وی افزود: امید است بزودی تکلیف نهایی مالکیت این بنا مشخص شود تا میراث فرهنگی بداند برای حفاظت و مرمت این کاخ تا چه میزان می‌تواند قدم بردارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر