jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۱۰۴۰۰۲   ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۹:۲۰

قطع برق در فرودگاه بین‎المللی شهر «آتلانتا» آمریکا، موجب لغو پروازها و محبوس شدن مسافرین در ترمینال‎های مسافربری شده است.

شلوغ‎ترین فرودگاه جهان خاموش شد!

به گزارش جام جم آنلاین از بی بی سی، فرودگاه بین‌المللی «هارتسفیلد- جکسون» شهر آتلانتا آمریکا به دلیل قطع برق، با تعطیلی نسبی مواجه شده است.

فرودگاه آتلانتا با انجام روزانه ۲۵۰۰ پرواز و جابجایی ۲۵۰ هزار مسافر، پرازدحام‌ترین فرودگاه جهان است و حالا با حکمرانی خاموشی بر این محل، مسافرین یا در داخل ترمینال‌ها سرگردان هستند، یا به دلیل عدم ارائه خدمات ترانزیت، مجبور به ماندن در داخل هواپیماهایی هستند که بر روی باند فرود نشسته‌اند.

البته برج مراقبت فرودگاه همچنان کار می‌کند و به این ترتیب، هواپیماهایی که عازم این فرودگاه بوده‌اند؛ تغییر مسیر داده یا اصلا فرودگاه مقصد را ترک نکرده‌اند.

از سوی دیگر، مسافرینی که داخل فرودگاه هستند از ترک محل عاجزند چرا که گیت‌های الکترونیکی فعال نیستند.

هنوز علت دقیق قطع برق مشخص نشده است، اما احتمال می‌رود نقص فنی تا پیش از صبح دوشنبه به وقت محلی رفع شود.

این درحالی است که با نزدیکی تعطیلات کریسمس؛ شلوغ‌ترین فرودگاه دنیا قطعا روزهای به مراتب شلوغ‌تری را تجربه می‌کند.

نیروگاه ایالت «جورجیا» که مسئول تامین برق فرودگاه است، احتمال می‌دهد وقوع اتصالی در یکی از تسهیلات الکترونیکی زیرزمین، موجب وقوع این حادثه شده باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر