jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۳۷۸۸ ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عبدالحمید حکیم، مدیر مرکز پژوهش‌های خاورمیانه در شهر جده عربستان در مصاحبه با شبکه آمریکایی الحره گفته است: اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل آب‌های راکد در پرونده مذاکرات را به جریان می‌اندازد!

وی افزود: ما به عنوان عرب باید اذعان کنیم که قدس نماد دینی یهود است و مثل قداست مکه و مدینه برای مسلمانان، برای یهودیان مقدس است. حکیم گفت: اعراب باید ذهن خود را از میراث ناصری (ناسیونالیسم عربی) و اسلام سیاسی که فرهنگ انزجار از یهود و انکار حق تاریخی آنها در این منطقه را گسترش داد، آزاد کنند. به‌دنبال این اظهارات بسیاری از عربستانی‌ها در توییتر و شبکه‌های اجتماعی ضمن محکوم کردن این اظهارات اعلام کردند سخنان حکیم و کسانی که به عادی‌سازی روابط با اسرائیل دعوت می‌کنند نماینده اکثریت عربستانی‌ها نیستند.برخی نیز تأکید کردند حکیم مانند انورعشقی مکلف به مأموریت عادی‌سازی روابط با اسرائیل شده است. زیرا او نیز یکی از اعضای هیاتی بود که همراه با انور عشقی به اراضی اشغالی سفر کرد./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر