jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۳۷۸۸ ۲۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عبدالحمید حکیم، مدیر مرکز پژوهش‌های خاورمیانه در شهر جده عربستان در مصاحبه با شبکه آمریکایی الحره گفته است: اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل آب‌های راکد در پرونده مذاکرات را به جریان می‌اندازد!

وی افزود: ما به عنوان عرب باید اذعان کنیم که قدس نماد دینی یهود است و مثل قداست مکه و مدینه برای مسلمانان، برای یهودیان مقدس است. حکیم گفت: اعراب باید ذهن خود را از میراث ناصری (ناسیونالیسم عربی) و اسلام سیاسی که فرهنگ انزجار از یهود و انکار حق تاریخی آنها در این منطقه را گسترش داد، آزاد کنند. به‌دنبال این اظهارات بسیاری از عربستانی‌ها در توییتر و شبکه‌های اجتماعی ضمن محکوم کردن این اظهارات اعلام کردند سخنان حکیم و کسانی که به عادی‌سازی روابط با اسرائیل دعوت می‌کنند نماینده اکثریت عربستانی‌ها نیستند.برخی نیز تأکید کردند حکیم مانند انورعشقی مکلف به مأموریت عادی‌سازی روابط با اسرائیل شده است. زیرا او نیز یکی از اعضای هیاتی بود که همراه با انور عشقی به اراضی اشغالی سفر کرد./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر