jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۳۳۷۵   ۲۶ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

همه ما هر روز خطاب به نامزدهای مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال می‌گوییم برنامه‌های خود را برای ریاست در فدراسیون بسکتبال ارائه بدهند. دقت، جدیت و پیگیری‌های ما برای این که تا روز انتخابات بسکتبال بدانیم کدام افراد با چه دیدگاه‌ها و برنامه‌هایی می‌خواهند وارد انتخابات شوند، منطقی و قابل احترام است. این که جامعه بسکتبال در برهه کنونی رئیس می‌خواهد یا مدیر نیز فعلا مورد بحث ما نیست، اما مطالبات ما از نامزدهای فدراسیون بسکتبال باید مبتنی بر واقعیت‌ها، استانداردهای رایج و قابل دسترس در حوزه ورزش باشد.

در حال حاضر 50 فدراسیون ورزشی و باشگاه‌های متعدد، جزیره وار اداره می‌شوند و همه می‌دانیم در شرایط کنونی تدوین و پیاده‌سازی نظام جامع ورزش در این آشفته بازار محال است. دولت در راس بسیاری از اماکن ورزشی قرار دارد و برای خصوصی‌سازی در ورزش نیز هنوز تعریفی وجود ندارد. بزرگ‌ترین دلخوشی فدراسیون‌ها یا تیم‌های ورزشی درج نام حامی مالی روی پیراهن یا تبلیغات محیطی است بدون آن که یک نظام تبلیغاتی مناسب با قابلیت‌های اقتصادی در آن پیاده شود.

در شرایطی که حرفه‌ای شدن، تجاری شدن و رسانه‌ای شدن به عنوان سه مقوله اصلی و راهبردی مدیریت‌های ورزشی مورد توجه جهانی است، ماموریت و هدف اقتصادی در ورزش ما فاقد برنامه‌ریزی مناسب است.

ورزش ایران همچنان برای شرایط حمایتی و مالیاتی، خط‌قرمزهایی را با خود برای فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها دارد. استادیوم‌ها و اماکن ورزشی و پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی و خصوصی‌سازی و کوچک شدن دولت بر اساس اصل 44 دیده شده است اما در بسیاری از مواقع برای تیم‌ها و باشگاه‌ها محقق نمی‌شود.

موارد دیگری هم می‌توان در حوزه آموزش و پرورش و سازمان ورزش شهرداری‌ها و نهادهای دیگر جست و جو کرد که معمولا فعالیت‌های موازی در ورزش دارند. بسکتبال در ورزش ایران تافته جدا بافته نیست، اما با در نظر گرفتن همه این موارد تا پیش از انتخابات، نوآوری و ایده‌پردازی در وضع موجود برای رسیدن به وضع مطلوب ارکان مدیریت آینده بسکتبال را تشکیل خواهد داد. باید مراقب بود. ممکن است با فروکش کردن هیجانات، برخورد احساسی و تحلیل‌های فرد محورانه انتخابات، انتخاب فردی که برآمده از شرایط هیجانی و شتابزدگی جامعه است، پیامدهای منفی به بار آورد. شناخت مرز بین شعار تا خواسته‌های منطقی با استانداردهای دست یافتنی ورزش در انتخابات نیز وظیفه‌ای است که بر عهده جامعه بسکتبال با کمک اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون گذاشته شده است. اعضای مجمع با نگرشی جامعه‌شناختی به کلیت برنامه‌های نامزدها در تمام حـــوزه‌ها، در شکل‌گیــری، درک نوین و روزآمدی بسکتبال متناسب با نیازهای اهالی این ورزش تاثیر گذارند و فعالیت‌های آینده در بسکتبال در گرو انتخاب آنهاست.

محمد رضاپور

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر