jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۲۱۸۷   ۲۲ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مصرف سوخت آلاینده مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا، خطراتی مانند مواجه شدن شرق مازندران با باران‌های اسیدی را به‌دنبال دارد.

به گزارش ایسنا، نیروگاه شهید سلیمی هر چند از بزرگ‌ترین نیروگاه‌های خاورمیانه به‌شمار می‌رود و در ساحل دریای خزر و 22 کیلومتری شمال شهرستان نکا قرار دارد، اما به‌دلیل مصرف سوخت مازوت مشکلاتی را برای مردم این منطقه و نیز برای باغداران و کشاورزان ایجاد کرده و از آنجا که مازوت تولید باران اسیدی می‌کند می‌تواند بر تولیدات منطقه و همچنین بر طبیعت اثرات سوء داشته باشد. جمال ابوطالبی عبدالملکی، عضو شورای اسلامی زاغمرز شهرستان بهشهر دراین‌باره می‌گوید: با توجه به آن‌که اعلام شده بود استفاده سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا تعطیل شده، اما این روند همچنان ادامه دارد و برای محیط زیست منطقه مشکلاتی را ایجاد کرده است؛ از آنجا که جریان هوا از غرب به شرق استان می‌وزد، دود ناشی از سوختن مازوت روی منطقه میانکاله اثرات مخرب دارد و سلامت باغات منطقه و جمعیت انسانی را تهدید می‌کند. وی عنوان می‌کند: از آنجا که گاز عسلویه به استان مازندران رسیده حال مشکلی در زمینه جایگزینی سوخت نیروگاه یاد شده وجود ندارد و باید سوخت آن ازمازوت به گاز تغییر کند، از آنجا که اقتصاد منطقه در باغداری و مرکبات خلاصه می‌شود، همه میوه‌های آن به‌دلیل باران اسیدی ناشی از مازوت آسیب می‌بیند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر