jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۹۸۲۶۵   ۰۸ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۳۵

عدم شرکت رهبران دموکرات در جلسه با رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید باعث خشم وی شد.

جلسه ترامپ در کنار صندلی‌های خالی +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، پس از آنکه سناتور چاک شومر و نانسی پلوسی دموکرات از شرکت در جلسه کاخ سفید با هدف ممانعت از تعطیلی دولت امتناع کردند، دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا گفت که دموکراتها تنها شعار داده و در عمل کاری انجام نمی‌دهند.

ترامپ پس از پایان روز کاری در واشنگتن گفت که به نظرش کاخ سفید قادر به توافق با شومر و پلوسی، رهبران حزب دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان برای ممانعت از تعطیلی دولت پس از 8 دسامبر نبوده است.

شومر و پلوسی در بیانیه‌ای مشترک به صحبت‌های ترامپ واکنش نشان داده و اعلام کردند: به جای شرکت در یک جلسه نمایشی، ما معتقدیم بهترین راه برای پیشبرد کار ادامه مذاکرات با همتایان جمهوریخواه در کنگره است.

با این حال رایان و مک کانل که همچنان در جلسه حضور داشتند از این تصمیم همتایان دموکرات خود چندان استقبال نکردند.

رایان از عدم شرکت پلوسی و شومر در جلسه با ترامپ ابراز ناراحتی کرد. مک کانل نیز گفت که تا کنون به یاد نداشته هیچ مقام آمریکایی چنین دعوتی در کاخ سفید را رد کرده باشد.

ترامپ پس از عدم شرکت دو رهبر دموکرات در این جلسه گفت که در صورت تعطیلی هفته آینده دولت مسئولیت این اتفاق بر عهده دموکراتهاست.

نانسی پلوسی نیز در پاسخ به این صحبت ترامپ در توئیتی گفت: ترامپ اکنون می‌داند که توهین های کلامی‌اش دیگر تحمل نخواهد شد. تصویر او در کنار صندلی‌های خالی نشان داد که او بیشتر از توجه به نیازهای مردم آمریکا به جلب توجه علاقه دارد.

تصمیم پلوسی و شومر باعث تشدید تنش موجود میان رئیس جمهوری آمریکا و دموکرات‌ها در این کشور شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر