همزمان با سالروز نیروی دریایی ارتش، همچون سال‌های گذشته توفیق حضور در خدمت رهبر معظم انقلاب، نصیبمان شد.
کد خبر: ۱۰۹۸۱۹۳
اقتدار دریایی در سایه هدایت‌های فرمانده‌ کل قوا

طبق روال معمول ایشان نیروی دریایی ارتش را مورد لطف قرار دادند و بیانات مهمی در ارتباط با اهمیت دریا و نیروی دریایی در وضع برقراری امنیت در آب‌ها مطرح کردند.

همچنین ایشان تاکیداتی در مورد چگونگی اقتدار و حضور ما در عرصه دریایی بویژه دریای آزاد و نحوه برقراری امنیت، حفظ منابع و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریایی مطرح کردند.

رهبر معظم انقلاب در این دیدار اشاره داشتند که نیروی دریایی در دریا خط مقدم بوده و در مقابل هر تهدیدی در این عرصه در خط مقدم است. ایشان یادی نیز از فعالیت‌ها و ایثارگری‌ها، شهدا، جانبازان، پیشکسوتان و همرزمان ما در 7 آذر 59 که در حماسه عملیات مروارید حضور داشتند کردند و کارکنان نیروی دریایی را مورد محبت قرار داده و مسیرها را برای فرماندهی جدید نیروی دریایی ارتش تبیین فرمودند تا در آینده نزدیک شاهد پیشرفت‌های بیش از پیش در عرصه دریا باشیم.

بی‌شک یکی از مهم‌ترین مرزهای کشورمان مرز دریایی است، اگر دشمنی قصد تعرض به مرزهای دریایی ما را داشته باشد، نیروی دریایی باید قادر به مقابله با دشمن در جهت دفاع و حفظ منافع کشور باشد و این جزو ماموریت‌های نیروی دریایی است و باید تلاش کنیم در این مسیر پرافتخار حرکت کرده و آمادگی لازم را داشته باشیم.

امروز با توجه به این‌که توانمندی نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار هم قرار گرفته‌اند، قدرت دریایی خوبی را به وجود آورده‌اند و این آمادگی وجود دارد که در مقابل هر تهدیدی ایستاده و پاسخ آن را بدهیم.

امروز باید آمادگی مورد نیاز برای مقابله با تهدیدات را بالا برده و بصیرت داشته و دشمن‌شناس باشیم تا بتوانیم از ارزش‌هایمان دفاع کنیم. در دنیای امروز کشورهای قدرتمند بر دریا تکیه کرده‌اند، بنابراین باید در دریا و سواحل، امنیت برقرار شود تا بتوانیم توسعه دریامحور داشته باشیم.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری - معاون هماهنگ‌کننده ارتش

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها