فرمانده سازمان بسیج مستضعفان گفت: سلام بر همه مجاهدین خدا که قاسم سلیمانی نمونه بارزی از این مجاهدین است و سلام ما بر شهدا و خانواده‌های آنها که با صبر و استقامت خود این پیروزی‌ها را به ارمغان آوردند.
کد خبر: ۱۰۹۶۶۲۹
تقدیر فرمانده بسیج از مجاهدت حاج قاسم سلیمانی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سردار غلامحسین غیب‌پرور فرمانده سازمان بسیج مستضعفان در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز سوم آذر تهران با تبریک هفته بسیج گفت:بسیجی اهل مماشات با نااهلان و نامحرمان نیست و در عین حال که ایثارگر است به دنبال نام و شهرت نیست. بسیجی که معجزه انقلاب و امید آینده مستضعفان جهان است، بسیجی که می‌باید استمرار انقلاب را در حیات طیبه آن پیگیری کرد.

وی با اشاره به نابودی گروه تروریستی داعش گفت: تبریک دوم به واسطه پیروز معجزه‌آسایی است که در جبهه مقاومت اتفاق افتاد.

سردار غیب‌پرور ادامه داد: نتیجه اقدامات این گروه تروریستی شهادت بسیاری از مجاهدان، آوارگی بسیاری از مردم عراق و سوریه و تخریب شهرهای زیادی از این دو کشور شد اما به برکت از خودگذشتگی مجاهدین در راه خدا و خانواده‌های صبور آنها و با رهبری‌های مقام معظم رهبری خداوند نصر و پیروزی را به ما هدیه داد اما نه آن طور که ما تصور می‌کردیم بلکه به واقع کار خدا خدایی بود.

وی با بیان اینکه البته می‌بایست که همواره هوشیار بود که استکبار و آمریکای خون‌صفت دست از سر مردم ایران و منطقه برنمی‌دارد خاطرنشان کرد: تجربه ما در انقلاب اسلامی به ما می‌گوید که این ما هستیم که باید با بصیرت استقامت و توکل بر خدا پای انقلاب بایستیم.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفان در ادامه سخنانش با اشاره به ویژگی‌های بسیج تصریح کرد: فرهنگ بسیج است که این پیروزی‌ها را رقم می‌زند و از روز اول انقلاب نام بسیج بر تارک انقلاب می‌درخشد. ما در بسیج به چند اصل معتقدیم، یک اینکه بسیجی اولین خصوصیتش ولایت‌مداری است و آن روزی که ما از این واقعیت غفلت کنیم قطعا دچار خسارت خواهیم شد.

وی ادامه داد: بسیجی باید روحیه انقلابی‌گری داشته و معتقد به حرکت روبه جلو باشد و یک بسیجی هرگز درجا نمی‌زند، بسیجی اهل مماشات با نااهلان و نامحرمان نیست و در عین حال که ایثارگر است به دنبال نام و شهرت نیست.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفان در ادامه افزود: بسیجی اهل بصیرت است و قطعا یک عنصر فرهنگی در چارچوب انقلاب اسلامی است. یک بسیجی زمانی به بلوغ می‌رسد که خادم بودن به مردم را درک و باور کند.

سردار غیب‌پرور گفت: بسیج در ساحت مردم عزیز مفتخر به خدمت‌گذاری است و این یک شعار نیست چرا که این واقعیت در عرصه‌های مختلف به اثبات رسیده است.

وی با اشاره به برخی عرصه‌های فعالیت بسیجیان خاطرنشان کرد: عزیزان ما در بسیج به شکل گمنام و در قالب گروه‌های جهادی به مردم خدمت می‌کنند که از جمله آن حضور 810 هزار نفر در قالب 10 هزار گروه جهادی برای خدمت‌رسانی در روستاها و هزاران پزشک و پرستار در قالب گروه‌های بسیج جامعه پزشکی قریب به 8 میلیون خدمت در مناطق محروم به مردم ارائه دادند.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفان افزود: از دیگر اقدامات بسیجیان در گروه‌های جهادی می‌توان به حضور گروه‌های جهادی در استان قهرمان خوزستان به منظور جلوگیری از افزایش ریزگردها اشاره کرد و در همین زلزله کرمانشاه نیز که هنوز جای تسلیت دارد و من به نوبه خود به بازماندگان این حادثه دلخراش تسلیت عرض می‌کنم، ما مفتخر هستیم که در همان ساعات اولیه زلزله هنگامی که حضرت آقا فرمودند می‌شود که این حادثه را به فرصت تبدیل کرد ما در این مناطق حضور پیدا کردیم و به کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده پرداختیم و افتخار می‌کنیم در زلزله دلخراش اخیر 31 استان کشور همراه مردم زلزله‌زده مناطق غرب کشور شدند

وی افزود: قرارگاه شهید جعفری بسیج در منطقه کرمانشاه مستقر است و در حال خدمت رسانی به عزیزان زلزله زده هستند.

سردار غیب‌پرور با اشاره به برخی اقدامات بسیج در مناطق زلزله‌زده گفت: خدمت ما به مردم زلزله زده غرب کشور به دو بخش تقسیم می‌شود، یکی اقدامات اورژانسی و اولیه در همان ساعات پس از زلزله و خدمت دوم ایجاد سرپناه برای هموطنان عزیز زلزله‌زده‌مان است. بنابراین کار بسیج از کار فرهنگی است که از روحیه انقلابی‌گری برخواسته است.

وی با اشاره به مخاطرات فضای مجازی تصریح کرد: در راستای اقدامات فرهنگی بسیج یکی از اولویت‌های مهم ما پرداختن به فضای مجازی است، قرار نیست که فضای مجازی تبدیل به قتلگاه جوانان ما باشد و این توطئه‌ای از جانب دشمنان انقلاب اسلامی است. بنابراین به فضل خدا بسیج قصد دارد به جد به این عرصه وارد شود.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفان افزود: از جمله اقدامات ما در عرصه فضای مجازی ارتقای سواد فضای مجازی و حضور مستمر در این شبکه‌های اجتماعی است.

سردار غیب‌پرور خاطرنشان کرد: ما همه ملت ایران را بسیجی می‌دانیم چرا که بسیجی لزوما کسانی نیستند که در پایگاه‌ها و مراکز ما پرونده داشته باشند و هرکس که دل در گروی انقلاب، شهدا و رهبری داشته باشد بسیجی است بنابراین ما می‌توانیم ادعا کنیم که یک جمعیت 80 میلیونی بسیجی داریم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها