jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۹۸۹۵   ۱۳ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نقشه‌های مناطق آزاد و تجاری را تحویل مجلس داده است و پس از بررسی به صحن علنی می‌آید.

سید مهدی فرشادان در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، با اشاره به اینکه نقشه منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان تایید شده است، اظهارکرد: دولت نقشه‌های مناطق آزاد و تجاری را تحویل مجلس داده است و پس از بررسی به صحن علنی می‌آید.وی با اشاره به اینکه تمامی نقشه‌های مناطق آزاد و تجاری تحویل مجلس داده شده و در حال حاضر در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است، عنوان کرد: کمیسیون اقتصادی پس از بررسی نقشه‌ها و تصویب در این کمیسیون آن را به صحن علنی مجلس برای تصویب نهایی می‌فرستد.

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما به عنوان نمایندگان استان کردستان با تمامی کمیسیون‌ها رایزنی کرده‌ایم و امیدواریم در زمان رای گیری به این لایحه رای دهند.فرشادان در خصوص راه آهن کردستان ذکر کرد: قطار مسیر همدان به کردستان در سه قطعه در حال ساخت است و پیمانکاران دو قطعه از آن مشخص شده و ظاهرا در برخی نقاط زیرسازی‌های آن آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر روند ساخت راه آهن کردستان به همدان رو به جلو است، بیان کرد: طرح راه آهن همدان-سنندج به تازگی پیمانکار آن مشخص شده و مشخص نیست چه زمانی عملیات عمرانی آن آغاز شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سال گذشته 240 میلیارد توان اعتبار برای این طرح در نظر گرفته شده بود و امسال هم 140 میلیارد تومان پیش بینی شده است ولی هنوز رقم تخصیص داده شده، شفاف نیست.

نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فاصله ایستگاه اصلی راه آهن کردستان، با داخل شهر تقریبا 30 کیلومتر است که این مهم برای ما قابل قبول نیست و درخواست داده ایم با جانمایی دقیق تر این ایستگاه را به سه راهی مریوان انتقال دهند و خوشبختانه موقعیت‌های مکانی آن در حال بررسی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها