آیت الله موحدی کرمانی از اظهارات ضد آمریکایی اخیر رئیس‌جمهور کشورمان تقدیر کرد.
کد خبر: ۱۰۸۹۸۸۳
تقدیر خطیب نماز جمعه تهران از حسن روحانی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، آیت‌الله موحدی‌کرمانی خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه با اشاره به ایام 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت:‌ مسئله مبارزه با طاغوت، مقاومت در مقابله با دشمن، ایستادگی در برابر توطئه‌های آمریکا و بالاخره سعی در خنثی کردن آن تنها یک مسئله سیاسی نیست، هم سیاسی و هم دینی است. هرچند سیاست ما عین دیانت ما است اما این مسئله در دین اشاره دارد؛ عدل توحید است،‌ انبیاء مامور شدند برای پیاده کردن دو مسئله،‌ یکی توحید، خداپرستی و یکتا پرستی و دیگری تسلیم نشدن در برابر طاغوت که اطاعات از طاغوت یعنی پرستش طاغوت.

وی افزود: آنهایی که در برابر طاغوت حساسیت ندارند، لذا زمینه را برای فساد فراهم می کنند و در نتیجه اینها در تمام فساد‌های گسترده سهیم و شریک هستند. خداوند در قرآن گفته است شهادت‌ها و جانبازی‌ها موجب جلوگیری از فساد می‌شود که اگر این دفاع‌ها نباشد فسادها عالم‌گیر خواهد شد.

امام جمعه موقت نماز جمعه تهران با بیان این مطلب که ید آمریکا را در راس جنایت‌ها و خیانت‌ها بدانیم، اظهار داشت:‌ اما از اروپای همراه با آمریکا هم نباید غافل بود،‌ به آنها نمی‌شود خوشبین بود، همراهی آنها با آمریکا نشانه خیانت آنها است. مسئولین نظام توجه داشته باشند، آن کشور اروپایی همان برنامه آمریکا را دارد، ما آنها را هم دشمنان خود و دشمنان انقلاب می‌دانیم. چه بسا که آنها به عنوان سفر تجاری به ایران می‌آید اما ممکن است بین آنان جاسو‌س‌هایی در لباس تجارت باشند لذا باید مسئولین مراقب باشند.

اظهارات ضدایرانی ترامپ

وی با اشاره به اظهارات ضدایرانی رئیس‌جمهور امریکا تصریح کرد: ترامپ با برنامه ابلهانه‌اش این تعبیر را خوب نشان داد، قبل از او هم همه اینطور بودند اما این حرکت ابلهانه این نقشه آنان را نشان داد که چه عناصری هستند. مبادا در مقابل دشمن حالت انفعال به خود بگیریم، باید فعال بود و توطئه‌های دشمن را به خوبی بشناسیم و قبل از اعمال آن توطئه‌ها ضربه‌ها را وارد کنیم تا نتوانند برنامه خود را پیش ببرند. باید به او ضربه بزنیم. ما جنگ‌طلب نبستیم اما مقصود این است که امت بیدار باشد و توطئه‌ها را بشناسد و نقشه دشمنان را نقش بر آب کند.

امام جمعه موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر هم همین است، دشمنان گاهی فسادهای عجیبی می‌کنند و جرات می‌کنند به بسیج و روحانیت حمله می‌کنند واحیانا می‌کشند اما گروهی که در این زمینه مسئولیت دارد باید برنامه‌های عمیق حساب‌شده داشته باشند تا به این جنایتکاران مجال داده نشود تا این جنایات را مرتکب شوند.

وی افزود: برای طاغوت‌ها انسانیت مطرح نیست، فضیلت و تقوا مطرح نیست. آنها فضیلت را نه می‌شناند و نه آن را باور دارند، آنها به دنبال منافع خودشان هستند. مرحبا به رئیس‌جمهور کشورمان که گفت: عجیب! می‌گویند باز مذاکره کنیم! نامردها؛ شما مذاکره قبلی را زیر پا گذاشتید باز توقع دارید ایران با شما مذاکره کند این هم یک نکته دیگری است که باید طاغوت را شناخت.

اجلاس سه جانبه تهران

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اجلاس سه جانبه تهران (ایران،‌ آذربایجان و روسیه) گفت:‌ دستاوردهای خوبی را در این اجلاس شاهد بودیم، اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران مورد اعتراف کشورهای دوست و دشمن است، در این دیدارها به خوبی موج می‌زد که پوتین چه احترامی به نظام جمهوری اسلامی و شخص رهبری داشت.

وی همچنین به روز نوجوان اشاره کرد و اظهار داشت:‌خیلی مهم است، انقلاب چه کرده است، آقایان و خانم ها ببنید انقلاب چه چیزهایی ساخته، شهید فهمیده‌ها و شهید حججی‌ها ساخته است، توصیه می‌کنم به مسئولین دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها که آقایان این مغزها امانت‌های خدا نزد شما است، اهمیت امانت را فراموش نکنید، در دو طرف صراط که باید از روی پل آن عبور کنیم، پیوسته دو سوال مکرر پرسیده می‌شود یکی راجع به امانت‌ها و دوم راجع به رحم و خویشاوندی، اگر کسی کوتاه بیاید همانجا به جهنم می‌افتد، امانت‌ها را مراقبت کنید. بله این قدرت انقلاب است، همان قدرت حق است و باید قدر حق را بدانیم و مبادا از مسیر حق انحرافی پیدا کنیم.

آیت‌الله موحدی کرمانی ضمن تسلیت به سرلشکر سلیمانی خاطرنشان کرد: مسئولان باید انقلاب را حفظ کنند، مبادا در نظام و مسئولان ما کسی باشد که اسیر دنیا و مال و ثروت شود، به فکر بیچاره‌ای که در زیرزمین و چاه‌ها کار می کند باشید، به فکر حقوق او هم هستید؟

وی ضمن تقدیر از زحمات نیروی انتظامی در برخورد با اشرار و برقراری نظم و امنیت تصریح کرد:‌ خاک به سر آمریکا که می‌گوید سپاه یک ترورست است؛ سپاه یعنی این ملت، حتی گفته‌اند که مردم ایران تروریست هستند و ان‌شاالله این ملت همه تروریست‌ها را که در راس همه اینها شما هستید را نابود خواهد کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها