jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۹۳۲۲ ۱۰ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

عامل جنایت شهرک آزادی برای مشخص شدن وضعیت بهبود بیماری‌اش از سوی کارشناسان پزشکی قانونی معاینه می‌شود.

به گزارش جام‌جم، این زندانی که فرزانه نام دارد، 14 آبان سال گذشته در اقدامی هولناک شوهر و دو فرزند خردسالش را کشت و به جان دیگر فرزندش سوء قصد کرد. او می‌گفت بیمار روانی است و چون شوهرش به او خیانت کرده، دست به جنایت خانوادگی زده است.

کارشناسان پزشکی قانونی هم نظر دادند که این زن دارای مشکلات روحی و روانی است و باید بستری شود. او با دستور بازپرس محسن مدیرروستا، رئیس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران، در بیمارستان روانپزشکی رازی بستری شد. بعد از مدتی کارشناسان
پزشکی قانونی دوباره اعلام کردند که فرزانه در زمان ارتکاب جنایات، مبتلا به اختلال خلقی همراه با علائم روان‌پریشی بوده، به نحوی که قوه تشخیص از وی سلب شده بود. در ادامه این زن در بیمارستان بستری شد. در پی اعلام این نظر، خانواده شوهرش به نظر پزشکی قانونی اعتراض کردند، اما کمیسیون پنج‌نفره پزشکی قانونی دوباره نظر قبلی پزشکی‌قانونی را تائید کرد. مرداد امسال فرزانه دوباره در بیمارستان بستری شد تا این‌که با گذشت چند ماه دیروز مسئولان این مرکز بیماران روانی طی مکاتبه با مسئولان قضایی اعلام کردند که او باید دوباره مورد معاینه پزشکی قانونی قرار گیرد تا مشخص شود بعد از این چند ماه حالت خطرناک او از بین رفته است یا نه؟ اگر مشخص شود این زن همچنان حالت خطرناک دارد دوباره در بیمارستان بستری می‌شود در غیر این صورت قاضی پرونده درباره او تصمیم‌گیری خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر