jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۱۰۸۸۶۳۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۶  |  ۱۲:۵۲

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: اجرای پیشران هسته ای در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار گرفته است و در قانون مقابله با تحرکات آمریکا به آن اشاره شده و برایش بودجه اختصاص داده شده است.

کمالوندی: آغاز اجرای طرح پیشران هسته ای

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی پس از بازدید از نمایشگاه مطبوعات در نشست خبری گفت: ان شا الله ما مواد اولیه را از مسیر توسعه فعالیت های داخلی خودمان تهیه خواهیم کرد در قانون اقدام متقابل در مقابله با تحرکات و دشمنی های آمریکا ۲۰۰ میلیارد تومان به توسعه صنعت هسته ای اختصاص یافت. سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است در این زمینه تخصیص مورد نیاز را انجام خواهد داد.

وی تاکید کرد: از سال ۹۶ توسعه وسیع معادن خود را آغاز خواهیم کرد البته نیازمند استفاده از منابع خارجی نیز در این زمینه هستیم که در دستور کار ما قرار دارد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: سازمان انرژی اتمی قانون اقدام متقابل و شروط مقام معظم رهبری را پیش روی خود دارد. یکی از شروط مقام معظم رهبری تشکیل هیات قوی برای نظارت بر اجرای برجام بود. این هیات از ما گزارشات را دریافت می کند.

وی با بیان اینکه بخشی از نظارت ها در رسانه ها بیان نمی شود، گفت: هیات نظارت گزارشات را بررسی کرده، شورای عالی امنیت ملی نیز در جلسات موضوعات را بررسی می کند و در پایان تصمیمات مهم اتخاذ می شود. اینکه بعضی ها فکر می کنند راسا وزارت خارجه و یا سازمان انرژی اتمی باید اقداماتی را انجام دهد برداشت اشتباهی است.

وی تاکید کرد: سازمان انرژی اتمی مجری تصمیمات شورای عالی امنیت ملی است. نظرات خود را اعلام می کنیم که مثلا در قبال فلان تحرک چه اقداماتی را می شود انجام داد.

کمالوندی با بیان اینکه نباید بحث پیشران هسته ای را دست کم گرفت، گفت: آمریکایی ها و اروپایی ها علاقه مند نیست جمهوری اسلامی بر روی برنامه پیشران هسته ای کار کند اما اجرای پیشران هسته ای در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار گرفته است و در قانون مقابله با تحرکات آمریکا به آن اشاره شده و برایش بودجه اختصاص داده شده است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: سازمان انرژی اتمی در حال اجرای این طرح است اما نمی توان بگوییم یک سال دیگر آن را ارائه دهیم مثل این است که ساختمانی ۲۰ تا ۳۰ طبقه را بخواهیم شش ماه پس از اجرا رونمایی کنیم.

وی ادامه داد: اجرای این طرح پروسه ای دارد که چهار تا پنج سال کار تحقیقاتی، شبیه سازی نیاز دارد. در حوزه سوخت و راکتور نیز دارای مراحل پیچیده ای است. جلسات منظم گروه های متخصص برای بررسی این طرح در حال برگزاری است اما مواردی نیست که بخواهد برای عموم اطلاع رسانی شود. فقط می توانیم اطلاعات کلی درباره آن ارائه دهیم و بسیاری از مسائل آن محرمانه بوده و ضرورتی ندارد که در جامعه مطرح شود.

کمالوندی اظهار داشت: رسانه ها باید تا جایی اطلاع رسانی کنند که صدمه ای به امنیت کشور وارد شود و عطش افکار عمومی را نیز برطرف کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر