jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۵۹۸۹   ۰۱ آبان ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در حالی‌که برخی کشورها در مذاکرات مسکو موضوع امکان بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات نظامی ایران را مطرح می‌کنند، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مجاز به چنین بازرسی‌هایی نیست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ریابکوف اظهار کرد:‌ من باید این نکته را دقیق روشن کنم که بند T برنامه جامع اقدام مشترک که مربوط به تاسیسات نظامی ایران است، برای ما موضوعیت ندارد هر چند که در حال حاضر از جمله موضوعات مورد بحث است.

ریابکوف با تاکید بر این‌که بند T به مسائلی خارج از حوزه صلاحیت‌های آژانس می‌پردازد، افزود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مجاز به انجام بازرسی از مراکز نظامی ایران نیست و نباید غرب از بند T متن برجام برای انجام چنین بازرسی‌هایی سوءاستفاده کند.

وی تصریح کرد: مسکو به طور خاص تاکید دارد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مجاز به انجام چنین بازرسی‌هایی نیست و نمی‌تواند چنین مسئولیتی را عهده‌دار شود چرا که بند Tبه مسائل خارج از محدوده صلاحیت آژانس می‌پردازد.

این دیپلمات ارشد روسیه ادامه داد: با این وجود، در خصوص برنامه موشکی ایران، برخی همتایان ما ترجیح می‌دهند که مسائل خلاف واقعیت را عنوان کنند. ما نمی‌توانیم آنها را وادار به درک این منطق روشن و حقایق مشخص کنیم.

ریابکوف همچنین گفت: از آنجا که آنها اصرار بر این قضیه دارند، ما نیز می‌گوییم اگر شما نمی‌توانید بدون بحث در این رابطه جلو بروید، بهتر است آن را در جلسات آینده نشست کمیسیون مشترک مطرح کنید. و اگر دیگر طرف‌های برجام مایل به بحث در این رابطه هستند، مسکو نیز آمادگی دارد تا موضع خود را به بحث بگذارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر