jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۵۴۶۱ ۳۰ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مرحله سوم مسابقات تکواندو گرندپری (جایزه بزرگ) 2017، با 205 تکواندوکار برتر در چهار وزن المپیکی مردان و بانوان از 55 کشور در لندن آغاز شده است.

در روز نخست این رقابت‌ها مبارزات وزن 67- کیلوگرم بانوان و اوزان 68- و 80+ کیلوگرم مردان برگزار شد و ابوالفضل یعقوبی، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی نمایندگان ایران بودند که به روی شیاپ‌چانگ رفتند.

سجاد مردانی، تکواندوکار وزن چهارم المپیکی، در نخستین دیدار سیدو گبانه از ساحل عاج را 11 بر صفر برد، سپس در مرحله یک‌چهارم نهایی آیوان تراجکویک، تکواندوکار اسلوونی را با نتیجه 21 بر 9 شکست داد. او در نیمه نهایی به مصاف کیو دون این از کره‌جنوبی دارنده مدال برنز 2017 جهان، مدال نقره و برنز مرحله اول و دوم مسابقات گرندپری امسال رفت و پس از تساوی در وقت قانونی و راند طلایی، نتیجه داوری به سود تکواندوکار کره اعلام شد تا مردانی به مدال برنز برسد.

مردانی که پیش از این نتایجی دور از انتظار در رقابت‌های مختلف کسب کرده بود پس از مدت‌ها بالاخره به مدال رسید تا شاید کمی از انتقادات در امان بماند.

کادر فنی تیم ملی تکواندو به ملی‌پوش سنگین وزن اولتیماتوم داده بود در صورت نگرفتن مدال در گرندپری لندن، برای مدتی از ترکیب تیم ملی کنار خواهد رفت که به نظر می‌رسد این اولتیماتوم تاثیر مثبتی روی پیکارهای مردانی داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر