jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۸۴۹۷۸ ۲۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از رشد حدود 6 درصدی آمار گردشگران خارجی ورودی به استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

 مرتضی آبدار در گفت و گو با ایرنا افزود: در نیمه نخست امسال 300 هزار گردشگر برای بازدید از آثار تاریخی و مکان‌های دیدنی به این استان سفر کرده اند.وی با بیان اینکه گردشگران خارجی از کشورهای مختلف از جمله استرالیا، آلمان، فرانسه، ژاپن و چین به آذربایجان شرقی سفر کرده اند، اظهار کرد: در نیمه نخست سال گذشته حدود 282 هزار گردشگر به استان سفر کرده بودند.مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: تا پایان امسال پیش بینی می‌شود 550 هزار گردشگر خارجی به استان سفر کنند.آبدار با بیان اینکه آمار گردشگران داخلی ورودی استان در نیمه نخست امسال از سوی دستگاه‌های ذی ربط جمع بندی نشده است، ادامه داد: پیش بینی می‌شود تا پایان امسال 4.5 میلیون نفر به استان سفر کنند که این تعداد نسبت به سال گذشته حدود 500 هزار نفر افزایش یابد.

آذربایجان شرقی با برخورداری از آثار متعدد فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی از استان‌های گردشگر پذیر کشور بوده و تاکنون یک هزار و 780 اثر از میان آثار استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر