jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۸۴۹۶۵   ۲۹ مهر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: در 6 ماه نخست سال 96 بیش از 243 هزار گردشگر خارجی به این استان سفر کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال 95 که شمار گردشگران 195 هزار نفر بود حاکی از 25 درصد افزایش است.

شاپور رستمی، در گفت و گو با ایرنا افزود: در سال 92 که سال آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید بود، استان فارس پذیرای 120 هزار گردشگر خارجی بود که این تعداد در سال 93 به حدود 281 هزار نفر، در سال 94 به حدود 288 هزار و سال 95 به حدود 392 هزار نفر افزایش یافت که این بیانگر رو به رشد بودن این مسیر است.

وی، ضمن تاکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان با توجه به افزایش تعداد گردشگران، بیان کرد: یکی از زیرساخت‌های مهم در این زمینه اماکن اقامتی شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیرهاست که نیاز به افزایش تعداد آنها احساس می‌شود.

رستمی، ضریب کنونی اشغال هتل‌های استان را 80 درصد برشمرد و افزود: با برنامه ریزی که دولت در زمینه توسعه و رونق صنعت گردشگری در کشور انجام داده و با اقداماتی که در این زمینه در فارس در حال انجام است، بی شک ما نیازمند افزایش تعداد اماکن و مراکز اقامتی هستیم.

وی، با اشاره به اینکه هم اینک 78 هتل و هتل آپارتمان با ظرفیت بیش از 15 هزار نفر در فارس فعال است، گفت: در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید 63 هتل و هتل آپارتمان با ظرفیت 14 هزار و 500 نفر در استان فارس وجود داشت که در سال‌های گذشته شاهد روند رو به رشد در این زمینه بوده ایم.

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس ادامه داد: در کنار موضوع افزایش هتل و هتل آپارتمان، بحث اقامتگاه‌های بوم گردی را نیز در این استان آغاز کرده ایم و تاکنون مجوز راه اندازی 50 اقامتگاه در استان صادر شده که از این تعداد 30 اقامتگاه در امسال به بهره برداری رسید.

رستمی گفت: در بحث مهمانپذیرها آنگونه که باید نتوانستیم ظرفیت پذیرش آنها را افزایش دهیم چرا که به سبب قدیمی بودن آنها، کمتر از سوی مسافران مورد استقبال قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: هم اینک 135 مهمانپذیر در استان فارس وجود دارد که باید برای به روز رسانی و تقویت آنها از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

او اضافه کرد: صنعت گردشگری، صنعتی است که همه نهادها و سازمان‌ها باید با همکاری یکدیگر برای رونق آن تلاش کنند.

وی، در مورد ثبت برخی رویدادهای استان در تقویم گردشگری، اظهار داشت: در استان فارس تاکنون 36 رویداد از جمله جشنواره انار فاروق مرودشت، جشنواره انجیر روستای دوسیران کازرون و جشنوار گل و گلاب میمند فیروزآباد به ثبت رسیده که باید از این رویدادها برای توسعه و رونق صنعت گردشگری استان بهترین بهره را ببریم.

رستمی گفت: امسال بنا داریم که تمام رویدادهای سال 97 را از هم اکنون شناسایی کنیم و آنها را در سه سطح منطقه ای، ملی و بین المللی توسعه دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر