jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۰۸۴۱۵۷   ۲۵ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۶:۲۷

با افتخار اعلام می کنیم امروز کشور می تواند از نرم افزار ملی در حوزه weight & balance بهره مند شود.

تولید نرم افزار ملی در حوزه weight & balance

نرم افزاری که گروهی از کارشناسان نخبه دانشگاه صنعتی شریف با اعتقاد به توانستن و با مساعدت سازمان هواپیمایی کشوری مهندس دهقان و دکتر شرفی، دکتر شرفبافی از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مهندس شکرابی از هواپیمایی قشم ایر و جناب حاجی‌بنده از شرکت کوشا کیش این نرم افزار را با همه ابعاد تخصصی آن در جهت استقلال صنعت نرم افزار هوایی ایران از سیستم های خارجی طراحی و پیاده سازی کرده اند.

"علی تیماچ‌چی" مدیرعامل فرانگر در خصوص تولید نرم‌افزار WEIGHT&BALANCE توضیح داد: فرانگر با تمرکز بر شناخت مشکلات و کاستی‌های موجود در صنعت هوایی و گردشگری، اقدام به تحلیل و تولید نرم‌افزارهای جدید و منحصر به ‌فردی جهت تسهیل کار فرودگاه ها و خطوط هوایی در بخش های مختلف کرده است.

وی، افزود: شرکت فرانگر در ابتدا فعالیت خود را با تولید انواع مختلف نرم افزار آژانس هواپیمایی آغاز کرد و در تیر ماه سال 93 برای نخستین بار در ایران سامانه‌ فروش بلیط آنلاین علیبابا در تیر ماه 93 برای کلیه خطوط هوایی داخلی توسط شرکت فرانگر طراحی شد که این سامانه یکی از کامل­ترین سامانه­های فروش آنلاین بلیت­ های سیستمی و چارتری در ایران است. از 3 سال قبل شرکت فرانگر شروع به انجام مطالعات در حوزه صنعت هوایی نمود و در طول این چند سال با نیازسنجی که صورت گرفت مشخص شد نرم افزار کنترل و پذیرش مسافر (dcs) در شرکت‌های هواپیمایی کشور برای بهبود ارائه خدمات آنان و همچنین راحتی و آسایش مسافران، بسیار ضروری است.

به گفته تیماچ‌چی، طی فرآیند طراحی و توسعه این محصول مشخص شد که ماژول دیگری به نام WEIGHT&BALANCE نیز مورد نیاز شرکت های هواپیمایی است که وظیفه این نرم افزار توزیع بار به صورت بهینه در هواپیما است که موجب می شود گشتاور حاصل از بارها در محدوده ایمن برای انجام پرواز قرار گیرد.

وی، در همین رابطه ادامه داد: در آغاز کار متوجه شدیم برای تولید این نرم‌افزار باید یکسری مطالعه دقیق و به روز در خصوص استانداردها و قوانین بین‌المللی کسب کنیم که در همین راستا فاز مطالعاتی آن حدود یک سال به طول انجامید. در این مرحله از نظرات کارشناسان این حوزه و متخصصان شاغل در واحد لود کنترل شرکت های هواپیمایی استفاده شد تا به فرمول و قاعده ای جامع دست یابیم که بتوان از آن برای کنترل توزیع بار برای انواع مختلف هواپیما استفاده نمود.

"تیماچ‌چی" با اشاره به اینکه برنامه‌نویسی این پروژه با یک تیم 14 نفره از نخبگان دانشگاه های مطرح کشور آغاز شد، گفت: در حال حاضر گشتاور بارها، مسافران و ... در بسیاری از فرودگاه‌ها به طور دستی محاسبه می‌شود که ما با این نرم‌افزار به طور دقیق محل مرکز ثقل هواپیما و توزیع بهینه بار در انبارهای هواپیما را به طور دقیق محاسبه خواهیم کرد، همچنین به کمک این نرم افزار load sheet را مطابق استاندارد انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) تولید خواهیم کرد.

به گفته‌ وی؛ ایمنی پرواز استفاده حداکثری از ظرفیت حمل بار هواپیما و همچنین صرفه جویی در مصرف سوخت آن از جمله مزیت‌های این نرم افزار در صنعت حمل‌ونقل هوایی است.

http://www.faranegar.com

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: