jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۸۳۷۳۴ ۲۴ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۳:۴۵

سخنگوی اتحادیه‌ میهنی کردستان عراق رسانه‌ ها و سران حزب دمکرات کردستان را مورد نقد قرار داد و گفت برخی شبکه های ماهواره ای تلاش می کنند بر شکست همه پرسی سرپوش بگذارند.

عقب نشینی با هماهنگی بارزانی بود/ همه‌ پرسی اقلیم شکست خورد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سعدی احمد پیره‌، سخنگوی اتحادیه‌ میهنی کردستان عراق در کنفرانسی خبری در خصوص حمله‌ شدید رسانه‌ های حزب دمکرات کردستان عراق به‌ اتحادیه‌ میهنی مبنی بر خیانتکار بودن این حزب گفت: دو شبکه ماهواره ای حزب دمکرات در حال تغییر واقعیات شب گذشته‌ کرکوک هستند تا با حمله‌ به‌ نیروهای پیشمرگه و متهم کردن آنها به‌ خیانت، بر شکست همه‌ پرسی سرپوش بگذارند.

وی‌ ادامه‌ داد: بازگشت ارتش عراق به‌ احتمال زیاد با هماهنگی آمریکا و اروپا انجام می شود چون آنها هم مخالف همه‌ پرسی بودند.

همچنین استاد رسول، یکی از فرماندهان شناخته‌ شده‌ اتحادیه‌ میهنی در کرکوک اعلام کرد که‌ عقب نشینی از چند نقطه‌ کرکوک به‌ دستور خود مسعود بارزانی و شیخ جعفر مصطفی انجام شده‌ است، اما آنها می خواهند از زیر بار این فرمان شانه‌ خالی کنند تا پیش مردم چنین جلو دهند که‌ آنها مخالف بودند.

دیروز مابین دو حزب قدرتمند اقلیم کردستان عراق نشستی مشترک برگزار شد و بر اساس خبرهای درز کرده‌ در رسانه‌ های اقلیم کردستان هر دو حزب در این نشست توافق کردند که‌ برای بازگشت به‌ میز گفتگو با بغداد اجازه‌ دهند تا ارتش عراق به‌ مناطق و پادگان های قبل از سال ۲۰۱۴ بازگردد و چاه‌ های نفتی کرکوک هم به‌ کنترل دوباره‌ بغداد در آید. اما در حال حاضر حزب دمکرات کردستان عراق چنین خبری را رد می کند و پیشمرگان کرد را به‌ خیانت متهم می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر